Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy a K9 hámok csak...

Igaz, hogy a K9 hámok csak túl árazott minősíthetetlen termékek?

Figyelt kérdés

2016. nov. 19. 22:30
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A kédésed jogos, mert én is kb. ezt gondoltam a napokban.

Minden kicsi és nagy kutyán ilyen hámot látni a környékünkön.

2016. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ez így nem igaz, de tény, hogy sok értelmük nincs. Alapjából véve munkakutyásoknak lett kitalálva pl őrző-védőhöz, ott valóban hasznos lehet. Én sem értem miért lett ilyen divatos, amiért a legtöbb kutyás hámot használ (ne tudjon kibújni belőle) arra teljesen alkalmatlan, nagyon könnyen ki tudnak szabadulni belőle. Szóval én se vennék K9 hámot, pedig mostanság még a yorkikon is ilyeneket látok.
2016. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, mire kell. A divatozáshoz tényleg túlárazott, viszont a minőségébe nemigen lehet belekötni, sportoláshoz jó cucc. Ha az kell, hogy megbízható legyen, semmije ne törjön, szakadjon, és több év után is tudd használni, akkor teljesen megéri. Ezt viheted őrző-védőhöz, mantrailinghez, alapszintű súlyhúzáshoz, meg igazából bármilyen sporthoz, amihez nem speciális hám kell, meg fogja állni a helyét. Még a tépőzár is minőségi rajta, én rendszeresen állítgatom (néha felrakom idegen kutyákra is), és még mindig nem ment tönkre, pedig 3,5 éve megvan. Vannak apróbb idegesítő hibái, legalábbis amikor a másiknak vettem, akkor már kicsit húztam a számat egy-két dologra (a régebbi még tökéletes volt, nem tudom, minek kellett piszkálni), de alapvetően egy nagyon jó minőségben elkészített hám.
2016. nov. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%
Nem hiszem hogy többet tud mint egy sima hám vagy nyakörv,már ha sétáltatásról van szó.Nyilván sportokhoz kellhet,de sétához elég egy egyszerű nyakörv is.
2016. nov. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Igen,hétköznapi séta használatra gondoltam,sportra egyértelműen jó lehet.

Nem vagyok egy nagy kutya szakértő (tekintve hogy kutyám sincs...) ,ezt egy kedves kutyás ismerősöm mondta. Ti jobban beleláttok,míg én egyenlőre még csak az árát látom,de igaza volt :)

2016. nov. 20. 08:42
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#2 válaszoló vagyok. Teljesen egyetértek vele. :D komolyan, nem értem minek K9-es hámot venni egy hobbi kutyának, 10-ből 7 hámban sétáló kutyának K9-es a hámja. Nekem Trixie márkájú van és nem volt több 2 ezernél, de már 3 éve "hűen" szolgál. Az meg, hogy a többi hám fojtogatja (egy mopsz gazditól hallottam ezt az érvet a k9 mellett) egyszerűen hülyeség, a klasszikus hámok sem nyomják a kutya nyakát, pont ez a hámok (egyik) lényege. :D
2016. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Nekünk van k9-es hám. Na nem azért ilyen, mert drága meg hasonlók, hanem mert magyar termék, külföldön nagyon nagy sikere van, és kibírja a 30 kg-os húzóerőt. Aminél a trixie szétszakadt, meg a ferplast is.

Szerintem minőségi, bár a fressnapf, zooplus árak relative sokak, az eredeti webshopban reálisnak tartom.

Én a kutyámat csak ebben sétáltatom, mert sötétben is jól látható, fluoreszkál és az erdőben is biztonságosnak érzem. Plusz egy hobbikutya élete végéig kitart, még örökölheti is a következő.

Ja és vízálló. Tóban úszva is hamar megszárad, a belsejét el sem éri a víz.

Sok kiegészítő van hozzá, lehet venni kibújós kutyáknak előre is egy szíjat, amitől a hámban marad. Mondjuk a vizslámnak felesleges.

2016. nov. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%
Utolsó, ezzel az a gond, hogy a 30 kg-os húzóerőt semmilyen hámnak nem kéne kibírnia, mert eleve nem kéne a kutyának húznia (nem sportkutyáról beszélek), ugye a hám azután jön, hogy a kutya már tud laza pórázon menni. Fluoreszkalni a Tescós nyakörv is tud, 500 ft-ért. Az ára meg nem jön be akkor sem, ha a következő kutya is hordja. Persze vedd, ha neked tetszik, csak én nem lettem meggyőzve.
2016. nov. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is van, de ha valaki szán rá pénzt, mert neki az tetszik akkor nem tudom miért zavar más embereket... Én annó főleg azért vettem hámot a kutyának, mert a torkán daganat volt és nem akartam, hogy a nyakörv nyomja és végül k9-es lett. Azóta itthagyott az a kutya akinek vettem, most egy németjuhász (7 hónapos) használja. Szerintem nagyon jó, mrt iszonyat könnyű feladni rá, meg nekem a kinézete is tetszik:)
2016. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!