Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha feljelentettek zaklatásért,...

Bianka02 kérdése:

Ha feljelentettek zaklatásért, amire van bizonyítékom, hogy nem követtem el, akkor feljelenthetem-e rágalmazásért? Van-e értelme?

Figyelt kérdés
10 éve voltunk barátok mikor ő magántanuló lett és minden barátját ellökte. Próbáltuk keresni, hogy érdeklődjünk, hogy van, van-e szüksége segítségre, de ő az akkori legjobb barátját is letiltotta face-n és más közeli barátait. Engem nem tiltott le,de csak ritkán pár havonta válaszolt az üzeneteimre.Aztán pár hónapra rá még találkoztunk is.Leérettségiztünk,és abban állapodtunk meg,hogy majd keressük egymást.Próbáltam ezért neki írni max. kétszer facen, hogy hogy van, kell-e segíteni valamit stb., de nem válaszolt. Eltelt egy év és úgy gondoltam megpróbálom őt telefonon elérni,de a száma megváltozott,ezért ráírtam az édesanyjára,mert együtt élnek,hogy elkérjem a számát, aki meg is adta.Próbáltam többször hívni,de vagy kicsengett és nem vette fel vagy foglalt volt. Írtam az anyjának,hogy nem érem el,de szeretnék érdeklődni,hogy van, hogy alakult az élete,mégis csak több éves barátságról van szó. Erre nem jött válasz. Megpróbáltam, még egyszer utoljára felhívni 19.00 után egyik nap, de a telefonja egyszer kicsörgött, aztán egyszer foglalt volt ezért többször hívtam,gondoltam, ha lerakja akivel épp beszél majd felveszi,de nem értem el. Másnap 14 körül még megpróbáltam egyszer,gondoltam ez az utolsó,majd lesz valami.Erre rá 5 perce hívtak magán számról és elkezdek üvölteni a telefonba,hogy ki vagyok és ne hívogassam késő este...bemutatkoztam(mint kiderült az édesanyja hívott fel)egyből elkezdett üvölteni, hogy ne hívogassam a lányát. Próbáltam elmondani, hogy többször nem válaszolt az üzentemre és hogy neki is írtam és ő se válaszolt én pedig aggódtam, hogy van valami baj. Erre be se tudtam fejezni a mondatom tovább üvöltött,hiába próbáltam megmagyarázni, hogy valószínűleg, ha megkér, hogy ne keressem nem keresem, csak üvöltött tovább. Kinyomtam a telefont gondoltam erre nem vagyok kíváncsi. Írtam az anyjának utána, hogy akkor én ezek után nem akarok többet zavarni és nem akarom tartani a kapcsolatot. A szüleim is írtak neki, hogy szégyellje magát hogy üvölteni mert és ők se akarnak ezek után kapcsolatot. Ezek után este 22kor írt nekem, hogy én és a családom is elmehetünk a büdös francba és fel vagyok jelentve zaklatásért, majd letiltott. Szerintem, ha ő adta meg a számot, hogy keressem ezen a lányát, akkor már eleve nem zaklathattam, és úgy gondolom, hogy ezekkel a tényekkel és a stílusával is feljelenthetném rágalmazásért, becsületsértésért, és ha lehetne még trágyásságárt és embertelenségért is megtenném!Nem hiszem, hogy ezt érdemeltem volna, azért mert érdekelt, hogy hogy van az a barátom, aki amúgy betegség miatt lett magántanuló. Azt hiszem természetes, hogy aggódtam. És úgy gondolom, hogy ha egyszer megkértek volna, hogy ne keressem, akkor bennem van annyi értelem, hogy nem keresem, de az anyja adta meg a számát, hogy nyugodtan keressem...Kicsit szánalmas, viccnek érzem az egészet, mégis valószínűleg nekem kell majd megjelennem a rendőrségen zaklatás miatt, és engem aláznak meg, ahelyett, hogy őket minősítenék az ilyen viselkedésért.

2015. szept. 25. 14:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem látod, hogy túlléptél egy határt? Nem kíváncsiak rád. Mi a frászt akarsz még? Kopj le. Nem kell nyomulni.


A zaklatás nem fogja megállni a helyét, de már rég meg kellett volna értened -feljelentés nélkül is- hogy ÁLLJ LE!!!

2015. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
90%

"valószínűleg nekem kell majd megjelennem a rendőrségen zaklatás miatt" - nem jelentettek fel, ez ilyen tipikus csótány-kamubefenyegetés volt.

Egyébként sok ember van, aki valamiért egyszerűen NEM TUD nemet mondani. Pl. valakinek a baráti/romantikus/akármilyen közeledésére. Inkább színlelnek, bujkálnak, halogatnak, aztán konfrontálódásnál játsszák a sértődöttet vagy fenyegetőznek. Furcsa.

2015. szept. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%
Te nagyon buta vagy... miért nem kopsz le? Kullancs vagy vagy mi a franc? Énis feljelentettelek volna, ha évek óta hívogatsz meg irogatsz anyámnak. Állj le!
2015. szept. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ő mondta hogy majd beszélünk az anyja pedig megadta a számát hogy nyugodtan keressem...nem vagyok csótány van életem és jól meg leszek ezek nélkül a férgek nélkül, de azt hittem barátok vagyunk és ha azt mondják hogy nyugodtan kereshetem persze hogy keresem. Ha azt mondta volna hogy ne keress nem kerestem volna...ENNYI!
2015. szept. 25. 15:29
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
Elég pióca stílusod van. Igaz, hogy indirekt módon, de világosan az értésedre adta, hogy nem kíváncsi rád és a hívásaidra. Ennyiből fel lehetett volna fogni, hogy ne hívogasd még utoljára meg még azután legutoljára, és ne irkálj neki üzeneteket.
2015. szept. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Minek adja meg a számát ha ne keressem? Még én vagyok a szar mert aggódtam érte...szép! Nem kellett volna megadni a számát azt kellett volna mondani hogy figyelj nem akarok veled már barátkozni és lekoptam volna!!! Nem volt egyenes elhitette hogy kereshetem aztán még én vagyon a pióca...
2015. szept. 25. 15:36
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha jól értem, nem ő adta meg a számát, hanem az anyja.
2015. szept. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Együtt élnek, biztos hogy megbeszélték előtte..mindent megbeszélnek
2015. szept. 25. 15:42
 9/12 A kérdező kommentje:
Én se adnám senkinek oda senki számát addig amég belenem egyezett hogy odaadhatom. Szerintem ez alap és így korrekt!
2015. szept. 25. 15:45
 10/12 anonim ***** válasza:
És az első 3-4 nem fogadott hívásodból miért nem értetted meg hogy nem kíváncsi rád? Én max 2x szoktam hívni valakit, többet nem. Általában visszahívnak. Nem azért vagy pióca mert tartani akartad a kapcsolatot, hanem azért, mert évekig zaklattad. Most már végre felfogtad hogy ő nem kíváncsi rád? Vagy még egy pár évig azért hívogatod?
2015. szept. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!