Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik a barf ellen vannak /nem...

Akik a barf ellen vannak /nem támogatják: mi okotok van rá?

Figyelt kérdés
2016. nov. 20. 23:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok ellene, tény, hogy a legtermészetesebb etetési mód. De az is tény, hogy nem mindenkinek van lehetősége/ideje rá, ekkor jönnek számításba a jó minőségű (nem Morzsi és társai) száraztápok. Ezek ugyanúgy megfelelnek a kutyának és hosszú, egészséges élete lehet táp mellett is. (Persze ettől függetlenül a legjobb módszer valóban a nyers etetés, de azért ne átkozzuk el a táppal etető gazdikat sem, sajnos sok helyen ezt lehet tapasztalni.)
2016. nov. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 elwera ***** válasza:
100%
Nekem a kisebbik kutyám felfúvódik és iszonyat büdöseket fingik a nyers farháttól. Volt hogy ki is hányta. Azonban ha megfőzöm egy kicsit akkor már nincs vele problémája.
2016. nov. 21. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vagyok a nyers etetés ellen, csak két problémám van vele, az egyik a beszerzés-fagyasztás-kiolvasztás macerája (ez a kisebbik), a másik az, hogy ugye a kutya tizeniksz évig él és ennyi idő alatt igazából egyszer se lenne jó egy nem megfelelően tárolt húsba belefutni, amire kevés esélyt látok és ez nem tetszik.
2016. nov. 21. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindig jó...

Egyszerű a túladagolás, ráadásul egy csomó hús rengeteg betegséget hordoz. A mi kutyusunk most volt beteg, 2 doki látta mindkettőnek ugyanaz volt a kérdése: Ugye nem barfoznak?

A fehérje néha túl magas, ez is sok problémát jelent

2016. nov. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
3: az a baj, hogy nem megfelelően tárolt bármibe bele lehet futni, felénk pl Cornflakes-t hívtak vissza salmonella miatt...
2016. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Én próbáltam adni nyers farhátat és csirkemellnyesedéket a kutyámnak, de folyamatosan hasmenése volt tőle. Pár nap után visszatértünk a Brit tápra, és hetente kétszer kap főtt húst rizzsel.

Hosszú távon valószínűleg nehéz lett volna a beszerzés-tárolás is, meg felolvasztani, számolgatni miből mennyi kell...szóval végül maradtunk az eredeti felállásnál.

Amúgy bajom nincs vele, akár táp, akár hús-rizzsel, akár Barf, nekem mind OK, én egyedül a házikoszt-maradék kombó ellen vagyok.

2016. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ez a legjobb módszer az etetésre, akik azt írják h fosott, hányt stb a kutya az 1) vagy rosszak voltak az arányok 2) nehéz husokat kapott elsőre 3) tényleg jobb neki a száraztáp de ez ritka... én bár nem így etetek de ha tehetném ezt csinálnám
2016. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó, ti, Barf-osok nem fogadjátok el, ha valaki nem Barffal eteti a kutyáját. Egyébként nekem (az én kutyámnak volt hasmenése tőle) kifejezetten nem ajánlotta az állatorvos a nyers hússal etetést. (Pedig nem falusi házhoz járós, hanem állatklinikán nagyon jó nevű állatorvos) . Persze tudom, mindenki hülye, aki nem Barfozik. Pedig nektek is el kellene fogadni, ha valaki táppal, vagy főtt hússal etet.
2016. nov. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok Barf ellenes, sőt, ha valaki ésszel csinálja biztosan nagyon szuper.

Két kutyám van, a kisebbik anyukája nyerset evett, amíg "várandós" volt, ill. a bébik is nyers húst kaptak, amikor már ehettek. Imádom mindkét kutyámat, de a barfosnak olyan csontozata és izomzata van, hogy az valami hihetetlen. Közeli rokonok, de szemmel látható a különbség.

Ezzel együtt én nem tudom vállalni, hogy így etetem őket, mert ahhoz el kellene mélyednem a témában, ezt sem lehet úgy kezdeni, hogy csak belevágok a közepébe.

Az enyémek nagyrészt szuper prémium tápot kapnak és hetente 1-2 alkalommal főzök nekik egy hús-zöldség-pici barnarizses kaját. Szépek, egészségesek, nincs bajuk az ellátással :)

2016. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem foleg lustasag es felelem. Nem hiszem higy megfeleloen tudnam oket igy etetni es idom sincs ezzel vacakolni. Persze biztos gyorsan megy ha belejovunk...


De! Mi visszuk mindenhova a kutyakat. Pl kenuzni satorozni stb. Illetve baratok us vigyaznak rajuk neha. Egyszeruen praktikusabb a tap. Nem kell huteni. Ket kis pohar azt hello.

2016. nov. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!