Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért viselkedik így a kutyám?

Miért viselkedik így a kutyám?

Figyelt kérdés

Lassan 5 éves ivartalanított szuka(egyébként keverék is).

Ahova újabban járok vele sétálni, ott van egy fehér boxer szintén szuka kutya, akit állandóan ugat. Senki mást csak őt.

Ezt úgy kell elképzelni, hogy nem támadja meg semmi ilyesmi, csak nem tud békésen játszani vele. Állandóan és fáradhatatlanul ugatja. Eddig ilyen senkivel sem volt. Másokkal szépen játszik, vagy ha vannak hatalmi harcok, akkor azt hamar lezavarják.


Ott összesen akkor 4 kutya volt+a gazdák, és az egyik meg beszólt, hogy meg kell(ene) tanulnia szépen játszani. Pedig szocializálva van, jártunk vele iskolába is és tényleg nem volt ilyen amióta nálunk van. Ők is látták, hogy csak a boxerre megy és ugyan úgy nem értik miért.

Már vagy 4x találkoztak egyébként, ha nem többször és minden alkalommal ezt csinálja.


2016. nov. 22. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Valamiért nem szimpatikus neki, van ilyen.

Az ismerkedést nem kell erőltetni, de a közömbös viselkedés elvárható a kutyádtól. Tilts neki az ugatást.

2016. nov. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Próbáltam rászólni. Szépen is csúnyábban is, de mint akinek elfújták a gyertyát. Kis ideig tudta csak türtőztetni magát és újra kezdte.

Nem tudom mennyire számít, de a macskákkal is így van. Állandóan ugatja őket és csak nehezen lehet kibillenteni abból az állapotból.

2016. nov. 22. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:

ilyet már az én kutyám is csinált, csak ő épp az állatorvosnál. nem zavarta a többi 5 kutya, a macskák se, de volt ott egy szőrmók (mondjuk elég cefetül "megfodrászolt") kutya, azt valamiért ki nem állhatta. amint megmozdult vagy ugatott, vagy morgott és nála is elfújták a gyertyát, hogy a kérdezőt idézzem...

tudja fene, ilyet azóta sem csinált

2016. nov. 23. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!