Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kínzás lenne 1,5napig a...

Kínzás lenne 1,5napig a szobakennel? ( sétákkal persze)

Figyelt kérdés

Kb 2hónapja befogadtam 2 kistestű kutyust. Sajnos elég problémásak,rossz soruk volt,disznóólban éltek.

A szuka sem teljesen szobatiszta, a kan pedig jelöl. Itthon ez már kezelhető nagyjából,viszont idegen helyen simán bepisil a szuka is,a kan pedig jelöl mindent. Karácsonyra hazamennénk anyuékhoz,1,5napra. Természetesen ők is jönnek.

Mivel anyu albérletben lakik,nem hagyhatok ott neki rommá pisilt lakást,így arra gondoltam,szobakennelbe teszem őket,míg ottvagyunk.


2016. nov. 23. 07:25
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Vidd tobbszor setalni.

Sztem tulelik;)

2016. nov. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
2 hónap alatt már a falkasorrendet nagyjából rendbetehetted volna, akármilyen problémásak a kutyák. A jelölés is megszűnne ezzel. Nem lenne kínzás a szobakennel erre a kis időre, de én azt ajánlom még dolgozz rajtuk kitartóan addig. Ki tudja, talán nem is lesz szükség a kennelre mire odajutsz. ;)
2016. nov. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Persze,folyamatosan szenvedek velük. Már az is nagy dolog,hogy kint wcznek,mert eleinte kint meg sem moccantak,behúzott farokkal remegtek csak.

Félnek mindentől.

Itthon szigorú napirenddel sikerül nagyjából teljesen kinn pisilni, a tüzelnivaló fa ami néha még áldozatül esik. Viszont sehogy nem tudom elérni,hogy megértsék,máshol sem szabad.

2016. nov. 23. 07:38
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuliban nem gondolkodsz? Nekünk egy rettegő menhelyesünk van/volt, a suliban szépen helyrehozták. Még mindig ijedős, de azzal nem is tudunk többet csinálni. Ő is nehezen tanulta meg a szobatisztaságot, de ő másképp volt problémás. A szeparációs szorongásból kifolyóan bepisilt/kakilt éjszaka mikor kizártuk a szobából. A kutyák a suliban, akik körülötte voltak, is segítettek legyőzni az ellenszenvét más fajtársai irányába, és a különféle gyakorlatok a kötődés kialakítását is segítették.
2016. nov. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4-5 séta/nap, és simán kibírják. Csak a sétán próbáld minél jobban megmozgatni is őket, hogy fáradjanak.
2016. nov. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
60kmre van a legközelebbi suli,és innen egy nap 2szer megy oda busz csak. Sajnos egy nyamvadt faluban lakom. Oktatót szeretnék majd hívni, csak most anyagilag jött egy váratlak kiadás,és csődbementem.
2016. nov. 23. 08:13
 7/8 anonim ***** válasza:

szerintem 1,5 napot kibírnak. de tényleg dolgozz az ügyön és próbáld elérni,hogy szobatiszták legyenek. de nyilván idő.

a kan amúgy ivaros? nem lehet,hogy azért is jelöl?

2016. nov. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Idekerülésük után azonnal ivartalanítottam őket. Én úgy gondolom,a fö baj,hogy 2évig azt szokták meg,hogy bezárva pisilnek,nem a kertben.
2016. nov. 23. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!