Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Am stafford terrier 9 hetes...

Telefunken kérdése:

Am stafford terrier 9 hetes kis kutya, pár napja észre vettük, hogy furcsán áll a lábain . Nem tud rendesen a tappancsain állni van . Hogy orra bukik. Mi okozhatja?

Figyelt kérdés

[link]

[link]


2016. nov. 23. 10:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

" 9 hetes kis kutya, pár napja észre vettük,"

"eszt 2-3 napja csinálja,"


Mivel 9 hetesen csak 1 hete lehetne nálatok, persze, hogy nem észlelted eddig.



Szegény kuty, valószínűleg születési rendellenesség. Az ezüst sztaffok ritkábbak, drágábbak, durvábban beltenyésztettek, mint más színű társaik.

De nyilván első utad az orvoshoz vezetett, miiután megvetted a kutyát. Most miért nem viszed???

2016. nov. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom nem szaporìtótól vetted. Akkor hívd fel a tenyèsztőt, aki garanciát vállalt arra a szerződèsben, hogy a kutya szülei szűrtek, a kiskutyának meg nem lehet egèszsègügyi problémája!


Ha szaporítótól vetted 30.000-èrt, akkor imádkozz, hogy egy sima vitaminhiány legyen! Nekem a talált macsekom lett angolkóros, viszonylag hamar meggyógyult, azóta egèszsèges. De annak nem ilyen tünetei voltak. Sajnálom a kutyust, mert nem ő tehet róla, de valszínűleg most fogod megtanulni, hogy egy minősêgi kiskutya ára 100.000 felett kezdődik.

2016. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Ezt az is okozhatja, hogy nem megfelelően van etetve, vagy a szaporítónál nem volt megfelelően. A hirtelen sok fehérjebevitel, emiatti hirtelen növés okozza a deformációt.

Mivel etetitek?

Sürgősen vigyétek állatorvoshoz! Ha a fenti okozza a problémát, előírja a megfelelő diétát. Ha más a gond, akkor azt is kezeli (ha lehetséges).

2016. nov. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

hát mivel etesük junior táp.és minden napi kaja maradék !

nem vetem hanem kptam es féregtelenitve meg egy oltása van.

kiskönyvel elátva. rizs, teszta, főthus,krumpli,leves ijesmik!

2016. nov. 23. 13:57
 15/24 anonim ***** válasza:
87%

hát mivel etesük junior táp.és minden napi kaja maradék !

nem vetem hanem kptam es féregtelenitve


Kaja maradékot ne adjatok neki! Csupa fűszer, tartósítószer stb... Vagy normális kutyakaját adjatok neki, vagy barfozzatok. Hozzáértés nélkül semmi "embernek való" kaját adj neki.

Milyen márkájú junior tápot kap?

Szóval szapis kutya... Azóta nem voltál vele orvosnál, mióta megkaptad? Akkor sipirc a dokihoz! Egyrészt egy alapos kivizsgálásra, másrészt nem is értem, szerinted normális, hogy így tartja a lábát? Nyilván nem így gondolod, mert akkor nem itt kérdezősködnél, hanem 2-3 napja elvitted volna dokihoz.

2016. nov. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
78%

És emberek ennyi tudással vesznek magukhoz egy ÉLŐLÉNYT!

NE MOSLÉKKAL ETESD TE VÉGLÉNY!

2016. nov. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

mijen élölény ? állat!

a masáik én nem moslékot eszek hanem rendes fötételt,amit nem 4-5napik a hutöbe a fagyasztoba van.

hanem minden nap fözve van.es ugy gondoltam h, az jó neki is.

ha nem tutok normális választ adni akor ne is irjatok. okoskodok!

2016. nov. 23. 17:38
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem moslék, a kutyának az. Fűszeres, sós, tele olyasmivel, amire nincs szüksége, és beteg lesz tőle. Nem disznó, hogy maradékkal etesd.

Etesd normális száraztáppal, aminek hústartalma is van (és nem valami XBA-s/Tesco gazdaságos szutyok), valamint vidd el orvoshoz!


Ilyen korban eleve két oltáson kéne túllennie, nem egyen, és 2-3-szoros féreghajtáson.


A válaszolók több lehetséges okát felsorolták a kutya problémájának, de itt senki sem állatorvos, és ezt kezelni kell.


Bár szerintem te már eldöntötted, hogy úgyse viszed el állatorvoshoz, mindegy, mit mondunk...

2016. nov. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
87%
És az állat az nem élőlény? Sose nyertél barkobában ugye? :'D
2016. nov. 23. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%

Egyébként az állat mióta nem élőlény?


(A válaszoló arra utalt, hogy az olyan emberek, mint te, nem gondolják végig logikusan a kutya szükségleteit, nem tájékozódnak, nem viselik megfelelő gondját, mert úgyis úgy vannak vele, hogy "az csak egy koszos állat/dög!" Kivágják az udvarra, aztán sose foglalkoznak vele, max abban a 2 percben, amíg odadobják elé a lejárt parizert. Az állattartás felelősséggel jár, ezt el kell fogadni. Nem kötelező ám állatot tartani.)

2016. nov. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!