Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog hasa kemény,...

Francia bulldog hasa kemény, kedve jó. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 8 hónapos francia bulldog kutyusomnak 3 napja nagyon kemény a hasa, picit meg van puffadva. A kedve jó, semmi változást nem vettem észre. Első nap nem volt étvágya, de azóta az is rendben van. Széklete is van. Állatorvosnak megmutattam, ő azt mondta valószínűleg csak tele van gázzal, majd elmúlik. Kicsit azért meg vagyok ijedve mi okozhatja ezt nála napok óta. Tapasztaltatok már ilyet? Google, a barátunk szerint mindenképpen bélcsavarodás, de akkor nem lenne ennyire eleven és jó kedvű. Köszönöm előre is!
2016. nov. 24. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Férges?
2016. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Francia bulldog eleve egy betegségekre hajlamos kutya. Elsősorban az emésztésükkel van baj, szóval szokj hozzá a jelenséghez.

Mit kap enni? Lehet ideje lenne váltani.

2016. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol a dokidban, keress meg egy másik orvost, hogy készítsen ultrahangot. Bár mivel írtad hogy már 3 napja tart, eszik és van széklete, így a bélcsavarodás nem valószínű. Át kéne gondolni a táplálását, mi az ami felpuffadást okozhat (gabona pl.) A mostani puffadásán azért enyhíteni kell, kérdezd meg a dokit mit kaphat rá, úgy emlékszem Espumisant kaphat kutya, de inkább erősítse meg.
2016. nov. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! A doki azt mondta keverjek egy kis étolajat a tápjába, de reggel óta semmi nem történt. Most váltottunk tápot, attól lehet?
2016. nov. 24. 12:06
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, lehet az új táp miatt. Érzékeny lehet valamelyik összetevőjére. Abban viszont nem vagyok biztos hogy az olaj segít a puffadáson, azt inkább székrekedésre szokás adni.
2016. nov. 24. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy másik állatorvost, azt mondta normafloret adhatok neki, attól talán jobb lesz.
2016. nov. 24. 12:24
 7/7 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem bélcsavarodás, de én elvinném egy másik állatorvoshoz, aki hasi ultrahangot vagy esetleg röntgent is csinál. Lehet, hogy valóban csak az új táptól puffad, de akár le is nyelhetett valamit, ami megállt a gyomrában.

Előző esetben egy kis probiotikum, ami kutyáknak való (nem a humán Normaflore) valószínűleg megoldja a dolgot, ha nem, akkor ki kell próbálni visszaállni a régi tápra, hogy normalizálódik-e a helyzet.

2016. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!