Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labrador kutyus mennyire...

Labrador kutyus mennyire ugat, ha idegen jönne be a kertbe?

Figyelt kérdés
Menhelyről készülök elhozni egy labradort.Mennyire fogja védeni a portát illetve jelezni ha idegen jönne?

2016. nov. 24. 22:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
LEHET, hogy fog jelezni, de a házat 100%, hogy nem őrzi.
2016. nov. 25. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Házat nem fog őrizni, az biztos. Talán fog ugatni.
2016. nov. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Labim van. Mindig megugatja az idegeneket, de amúgy simán beenged bárkit. Ugat, de nem csinál semmi mást. Mivel nem kistestű azért, ígyis van némi tekintélye, van aki megijed tőle. :D
2016. nov. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez egyedfüggő, majd kiderül. Mindenesetre normális esetben max. jelezni fog, harapni nem.
2016. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem akarom megsérteni a Labrador gazdikat, de akkor mi értelme van egy Labradornak,ha nem őrzi a portát?

Miért Őt válasszam a menhelyről?

2016. nov. 25. 18:15
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Mi értelme????? Ez egy kutya, nem egy biztonsági rendszer!

A labrador egyébként vadászkutya. Több ismerősömnek van, bármelyik kapuján simán be tudok menni, legfeljebb azt kockáztatom, hogy felugrik rám és megnyal.

Egy kutya akkor boldog, ha a társad, a barátod lehet, cserébe feltétlen szeretetet kapsz tőle. Persze ez csak akkor működik, ha nem bioriasztóként kezeled.

Szóval ha a kutyától annyit vársz el, hogy őrizze a portádat, akkor szerintem ne hozd el azt a labradort, mert egyikőtök sem lesz elégedett.

Dióhéjban: bármilyen fajtájú kutyával napi min 1,5-2 órát kell foglalkozni (inkább többet) ha nagy udvar van, akkor is kell neki a séta, az ingergazdag környezet. Jó minőségű tápot, oltásokat, lelkiismeretes állatorvosi ellátást kell neki biztosítani.

Ha ezt nem tudod vállalni, akkor a kültéri kamerarendszert javasolnám, mert az betörés szempontjából nagyobb visszatartó erő, mint a labrador.

2016. nov. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Mondjuk az az értelme, hogy vadászkutya a labrador, és nem házőrzésre lett kitenyésztve a fajta. Emellett megfelel természetesen társnak, házi kedvencnek is.


Ha házőrzésre szeretnél kutyát, arra a nagytestű pásztorkutyák valók, mint pl. komondor, kuvasz, kaukázusi juhászkutya stb.

Viszont őket is könnyen meg lehet mérgezni, ha valaki be akar törni komolyabban, az be is fog, csak előtte 1-2 nappal megöli a kutyádat.

Riasztórendszer, kamera a leghatásosabb házőrző manapság.

2016. nov. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Jesszus, inkább ne tarts semmilyen kutyát, ha neked csak az a kutya értelme, hogy őrzi a házat. Ajánlom a riasztót, olcsóbb és megbízhatóbb, mint egy kutya, ráadásul foglalkozni sem kell vele.

A labrador egyébként kitűnő vadász-, családi-, terápiás- és vakvezető kutya. Persze neked ezt hiába is magyarázna bárki.

2016. nov. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
93%
3-as vagyok. Nem azért akartam kutyát, hogy őrizze a házat, ráadásul a labinak nem is jó, ha az egész életét kint tölti. Imád az emberek között lenni, nálunk családtag, ha otthon vagyunk bejöhet a házba is. Ahogy fentebb is írták, házőrzésre válassz inkább más fajtát.
2016. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Én nem tárgyként kezelem a kutyát,de azt gondolom hogy (legalábbis számomra)az a dolga, hogy őrizze a házat és a családot.Nekem nem "társnak" kell és nem szeretet pótléknak.

Nyilvánvaló hogy családtag lesz és velünk fog élni és ősztől tavaszig a házban fog Ő is lakni,mindent meg fog kapni amire szüksége lesz.

De csak azért hogy "cuki" legyen,azért nincs értelme egy kutyát és a hozzátartozó apparátust fenntartani szerintem.

Van most egy édes labrador amit elhozhatnék,de ha tényleg semmilyen házőrzői kvalitása nincsen,akkor mi "hasznát" venném ?Hogy cuki és szeretni fog?

2016. nov. 29. 08:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!