Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám nem akar leulni...

Ha a kutyám nem akar leulni amikor mondom neki akkor meg kell fogni es leulteti vagy?! Mert azert szeretnem ha hallgatna ram.

Figyelt kérdés

2016. nov. 26. 11:52
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Egy igy mondja , masik amugy, mar osszezavarodtam. :D
2016. nov. 26. 18:41
 12/16 anonim ***** válasza:
ne kényszerítsd, jutifalattal, sokkal hamarabb meg fogja tanulni
2016. nov. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha hét hónapos, akkor lehet h a kamaszkora miatt nem fogad szót, lázad. Az én kutyám hat hónapos kora körül kezdett úgy viselkedni, mint aki mindent elfelejtett, amit addig tanult. Feszegetik a határokat. Maradj következetes, esetleg növeld a köztetek lévő távolságot, pl. ha idáig felmehetett a kanapéra, most ne engedd, stb. Lássa, hogy ki a főnök.


Szerintem nem szabad hagyni, hogy a kutya ne teljesítse a kérést, mert akkor megtanulja, hogy nem kötelező. Viszont ha azt látod, hogy rendszeresen nem csinálja, és nem is tudod rávenni csak erőszakkal (fenéklenyomás), akkor inkább ne is kérj semmit "feleslegesen", mert csak konfliktust szül. Amíg nem állítottad helyre a viszonyotokat (vagyis azt, hogy te vagy a főnök, neki meg engedelmesnek kell lennie) inkább ne tedd ki magad olyan helyzeteknek, amikor a tekintélyed csorbát szenvedhet.

2016. nov. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a hasznos válaszokat!
2016. nov. 26. 20:39
 15/16 anonim ***** válasza:
Ami miatt különböző válaszokat kaptál: ha a kutyád még nem tudhatja, hogy mit kell csinálni, akkor jutalomfalattal tanítsd. Ha tudja, akkor igenis le kell nyomni.
2016. nov. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. nov. 27. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!