Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak ha a kiskutyám...

Mit csináljak ha a kiskutyám nem nagyon akar eljönni sétálni?

Figyelt kérdés

9 hetes amstaffrol van szo

És a kérdésem lényege hogy mitől lehet vagy mit tegyek? szokja még a nyakörvet?

Egy párszor már megpróbáltam elvinni volt hogy többször is egy nap de magától nem jött.

(Kezdő gazdi vagyok ne itéljetek el ha esetleg hülyeséget kérdeztem :D )


2016. nov. 20. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Annak idején én is így voltam az enyémmel (malamut-border collie keverék), rátettem a pórázt meg a nyakörvet, letettem a földre és lefeküdt XD eztán felvettem a kezembe, vittem egy darabig, körbevittem a környéken, mentem pár kört, letettem aztán jött magától :D kicsit félt az ismeretlen vidéktől :D de ilyen kicsi korban még ne vidd ki, ilyenkor még nagyon hamar elfáradnak "lustácskák", imádnak alukálni :D
2016. nov. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Kölyökkutyáknál természetes ösztön, hogy egy darabig nem akarják elhagyni az otthont, a biztonságot. Még úgysincs meg az összes oltása, addig nem is tudod sétáltatni utcán. Egyelőre elég, ha kézben viszed közeli helyekre, hogy szokjon zajokat, más környezetet, de ne veszítse el a biztonságérzetét. Pár hét és egyre erősebb lesz a kíváncsisága, egyre inkább szeretné felfedezni a környezetét. Addig a pórázhoz is szoktathatod, eleinte csak egy vékony pórázt vagy madzagot rögzíts a nyakörvre, amit húzhat maga után. A megfelelő oltásokkal pedig már felkereshettek egy kutyaovit, ahol a további szocializációja biztosított.
2016. nov. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
9 hetes kiskutyát még nem is SZABAD sétálni vinni, hiszen nincs meg az összes oltása, még épp csak elhozhattad a tenyésztőjétől, épp elég most neki megszokni, hogy új otthona lett. Állatorvossal beszéld meg, hogy az oltási program szerint mikor szabad már sétáltatnod. Addig pedig szoktasd a nyakörvhöz, pórázhoz otthoni körülmények között.
2016. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!