Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám megnevelni?

Hogyan tudnám megnevelni?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy keverék nagytestűt, leginkább németjuhászra hasonlít. Sajnos a régi gazdái nem sétáltatták, így nagyon húz. Egy kicsit aggresszív is. Hogyan tudnám ezekről leszoktatni?

2016. nov. 26. 21:09
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Kutyaiskola. Ha kicsit agresszív is, akkor sürgősen.
2016. nov. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Hat eloszor is falkavezerseg tisztazasa. Olvass cikkeket, dolgok bevedese azonnal tiltas, kajat csak parancsra ehet, ajton kapun lepcson tied az elso menet, stb. Ha veled is arc akkor szajkosarat amiben tud enni vegyek, addig egyen tapot, azt fel tudja szedni a kosarral. Setanal ha huz vagy megrantod fojtoval vagy masik irany.

Ha kemenykedik hatarozottan megfogod lenyomod a foldre, ha kell kiszeded a labait maga alol, essen csak le, es amig nem okes addig maradjon lent es kussoljon. Ezt csak addig kell amig nem normalis. Emellett sok sok seta, legyen sok ingermagas kornyezetben, kozos jatek stb hogy ne csak a bunkozas menjen. Ha kell zard ki a falkabol. Ne engedd hog tamadasig menjen.

Rehabilitacios sulit keress ahol kezdetmmben 1 ellenkezo nemu kutyaval kezditek az ismerkedest, majd fokozatosan novelni a letszamot es azonos nemuekkel valo kapcsolatot. Fontos csak teljesen jo viselkedesu kutyakkal talalkozzon!

2016. nov. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Értem

És hogy mutassam meg neki hogy én vagyok a falkavezér? Ha megrángatom a grabancánál az valószínűleg nem hatna, ép ellenkezőleg.

2016. nov. 26. 21:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

2. válaszoló vagyok.

tartsd be ezeket a szabályokat, hogy te legyél a vezető:

Ha ajtón mentek ki/be, lépcsőn mentek fel/le, kapun mentek ki/be, akkor először te lépsz ki, majd ő. Ha melletted akarna menni, illetve előtted, akkor nemes egyszerűséggel rácsapod az ajtót. Mivel nagytestű, nem fog nagy baja lenni, én kisebb kutyával játszottam (puli), és túlélt mindent.. ezt el kell játszani mindig vele, akkor is, ha sietsz, akkor is ha beteg vagy, a lényeg, tudja, hogy ő soha nem mehet ki hamarabb tőled. Egy idő után fogja tudni magától is, de ezt akkor is be kell tartani, ha már kisangyalként viselkedik, mert amint átveheti tőled a vezérséget, meg is fogja tenni.

Először mindig te egyél, és utána kapjon ő. Én javasolnám azt is, hogy ha kapja, előtte üljön le, maradjon, és csak akkor add oda neki. Ezt úgy tudod megvalósítani, hogy a kezedben fogod, és mindaddig nem teszed le neki, csak elkezdesz lefele hajolni a tállal, amíg nyugton nem marad. A kajabevédést is kezelni kell, de azzal még várj, egyenlőre legyen elég ennyi, hiszen emellett még írom a többi dolgokat. (ja, ha nem nyúl a kajájához kb 5 másodpercen belül, akkor vedd el tőle, és majd megkapja másnap ugyanakkor)

Játék, tál, minden cucc, ami az övé, ne legyen szem előtt, ha már nem eszik, eltenni szekrénybe, olyan helységbe ahol nem ér hozzá,stb.

Játéknál te kezded és te is fejezed be, akkor célszerű befejezni, ha látod már fáradt/unja, de még szaladgál, na akkor megfogod a labdát, mondod, ennyi volt, és elrakod a labdát, kutyát otthagyod.

Ha mész valahova, dolgozni stb, nem szólsz a kutyához, amikor már készülsz (cipő felvevés, pakolás, fésülködés stb ilyenek), már 0 kommunikáció van. Hazaérkezéskor nem ugrassz a nyakába, hanem megvárod amíg lenyugszik, és lefekszik vissza a helyére, és aztán hívod magadhoz egy gyors simire. Ha alapból fel sem kell a megjöveteledre, akkor is vársz egy keveset (10perc mondjuk), mielőtt kommunikálsz vele. Fontosnak tartom, hogy azért minden hazaérkezéskor üdvözöld, ha lenyugodott, hogy tudja, minden oké. ha nem köszönsz neki, akkor azt hiszi, valamit rosszul csinált, és lehet mélyebbre süllyed..

Fontos, hogy ha bármikor szeretnél vele kommunikálni, vagy simogatni ilyesmi, soha ne te menj oda hozzá, hanem hívd oda magadhoz, hogy megsimogathasd.

Jutifali, nasi, saját kajából kapás tiltva, jutifali csak parancsra teljesítéskor, vagy ha viselkedést dícsérsz.

Mindig higgadtan állj hozzá, ne lássa, hogy ideges vagy, hiszen akkor tudja, kicsúszott a kezedből az irányítás, emiatt nem lehetsz jó vezető, ha nem tudsz megoldani mindent.

Ha odamegy és lökdös, hogy simogasd meg, akkor hagyd figyelmen kívül, nem ő kényszeríti ki belőled a simit, hanem te ajándékozod meg vele. ha jól viselkedik.

Sétánál nem húzhat, vagy megrántod, vagy más irányba indulsz, ha be van pörögve úgy is lenyugszik, csak menjetek már.. meg fogja érteni előbb-utóbb. Utóbb lehet több nap/hét, de egy idő után feladja, csak légy kitartó, határozott és nyugodt. Ja, és nem mehet előtted, húzni végképp nem húzhat, melletted menjen! (vagy mögötted)

Ezek a falkavezérség szabályok nagyjából.

2016. nov. 27. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A grabancrángatás az akkor jó, mikor agresszív, de ott is inkább az használ, ha grabancrángatás közben lenyomod a földre (ledominálod), és addig nem kelhet fel, amíg el nem mész a közeléből, akár rajta vagy, akár már felálltál. Ja és persze addig marad amíg le nem nyugszik. Egy idő után megérti, hogy ha agresszív, azt kőkeményen ledominálod, de ha szépen elsétál kutya/gyerek/olyan dolog mellett, ami feszültséget vált ki belőle, akkor rájön, hogy azért dícséretet is kap, és hosszú távon megtanulja, hogy nincs mitől tartania.

De én elvinném rehabilitációs suliba, hogy lássák, hogy csinálod ezeket, mert nem mindegy, és sokat számít egy kis lépés is. Sok sikert:)

2016. nov. 27. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon hasznosak voltak!:)
2016. nov. 27. 10:20
 7/7 A kérdező kommentje:
Ment mindenkinek a zöld kéz ;)
2016. nov. 27. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!