Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csináljak a kutyámmal?

Most mit csináljak a kutyámmal?

Figyelt kérdés
Szóval...a kutyám 6 hónapos korában került hozzám. Utána 2 héttel elkezdett tüzelni. Az udvarban volt kint. Egy kóbór kutya idejött hozzánk,én annyiszor zavartam el ahányszor csak tudtam,de minden hiába...az éjszaka folyamán kiásta őt az a kóbor kutya,de azért az enyém is belesegített. Aztán megtörtént ami megtörtént. Hallowenkor született neki kölyke. Azóta amióta egyszer meglógott utána folyamatosan meglógott,pedig nem volt az,hogy nem lenne etetve (napi egy nagy konzervet és mellé 3 bögre tápot kapott) meg,hogy verve lenne,mert nem. Naponta 2 nagy sétára kinvolt, sétáltunk. Ma meg reggel arra keltem fel,hogy jön le a padlásról egy macskával a szájában,már rég nem élt. (Ezt nem szeretném tovább mesélni...) Ezért nagyon haragudtam rá...egyet-kettőt rácsaptam a seggére,hogy megtanulja. Az egyik nap pedig innen 2 km-ről hozták haza két nap után. (Addig nem volt meg a kutya) a kölykét itthon hagyta,de nem ez az első eset,hogy meglógott. Amióta egyszer elszökött a kóbor kutyával azóta szinte minden nap. Tudom...ez a helyes nevelés meg ilyenek,de már 3 kutyasuliban voltunk,de még mindig semmi. És az a helyzet,hogy nekem van egy régebbi kutyám amelyiket szörnyű módon vettek el tőlem és most arra gondoltam,hogy ezt a kutyámat elcserélem a régi kutyámra,de persze megvárom amíg a kölyökkutyát el lehet ajándékozni. Mert én nem szeretnék egy olyan kutyát tartani amelyik itt hagyja a kölykét napokra meg elszökik.

2016. nov. 27. 21:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

6 hónaposan te lettél a negyedik gazdája? Hát ez gyönyörű, mondhatom. Gratulálok az embereknek, szégyellhetjük magunkat :(


Mindegy, mindez nem mentesít az alól, hogy ivartalanítani kellett volna (de most már mindenképpen kell), és nevelni kell, nem őt hibáztatni, mert nem a kutya hibás abban, amilyen.

Az orvos csinált uh-t, hogy megállapítsa, vemhes-e? Ha nem, akkor másik rendelőt kell keresni.

2016. nov. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A kutyának nem volt ilyen szűrése. A kerítést megcsináltam, de minden hiába,hisze szétszedi. Az ivartalanítása csak azután fog megtörténni,miután a kölyök olyan idős lesz,hogy el lehet ajándékozni.
2016. nov. 29. 17:41
 13/18 A kérdező kommentje:
Ja...és amúgy ti mit csinálnátok ha a kutya állandóan megszökne? Kíváncsi vagyok rá...
2016. nov. 29. 17:43
 14/18 anonim ***** válasza:

Úgy kell megcsinálni a kerítést, hogy ne tudja szétszedni (pl. tömör tégla, beton, sűrű vasháló - nem drótháló, és beton alappal).

Ha fel tud ugrani a tetejére is, akkor a tetejére műanyag csövet rögzíteni úgy, hogy körbeforogjon, és ne tudjon belekapaszkodni, visszaessen. Vagy a kerítés tetejére hegesztetni befelé hajló vasrácsot.

Míg a kerítés készen nincs, addig átmenetileg tágas kenneltartás, ha nem vagy otthon. Ha otthon vagy, akkor legyen bent a lakásban veled, illetve a napi 1-2 tényleg lefárasztós séta (szabad futás, feladatozás, más kutyákkal játék).

Ezt kell tenni, ha szökik a kutya.

2016. nov. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tehát ha jól értelmezem, és jól számolom, akkor kb 5hónapja lehet nálad a kutya? (Hozzátok került, 2hétre rá tüzelt, született kiskutya, ami még nincs 8hetes)

Kiadták menhelyről ivartalanítás, és ivartalanítási-kötelezettség nélkül?

És ti ezalatt a kb 5 hónap alatt már 3kutyaiskolát megjártatok? Én nem várnék csodát pár alkalom után a kutyaiskolától, nem tudom miért váltottatok ilyen sokat, pláne úgy hogy közben gondolom az ellés óta nem voltatok, tehát kb 3hetente váltogattátok a kutyasulit. Valahogy nekem matematikailag nem fér össze ez a sztori.

Ráadásul ha a másik kutyát olyan szörnyű módon vették el, akkor most hogy cserélhetnéd ki?

Ha valaki komolyan ki akar menteni menhelyről egy kutyát, az minden követ megmozgat érte. Szerintem még kicsit próbálkozzatok.

2016. dec. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Nem menhelyről lett elhozva. Az egyik ismerősöm találta és idehozta. Mivel neki nem kellett,mert már így is kettő kutyája van.
2016. dec. 1. 16:51
 17/18 anonim ***** válasza:
"Az egyik ismerősöm találta és idehozta." - na most akkor honnét tudod, hogy előtted már 3 gazdája volt?!
2016. dec. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Onnan,mert akik idehozták azok mondták,hogy ők ismerték azokat akik voltak a gazdáik.
2016. dec. 2. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!