Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyának megy a hasa,...

A kutyának megy a hasa, aggódnom kellene?

Figyelt kérdés
A kutyámnak ma kicsit ment a hasa, azt szeretném kideríteni hogy miért. Szóval már egy hete nyerset eszik mert a tápját utálja. Már vagy 5 féle tápot próbáltunk de 1 hónapja nem eszi meg, még konzervvel sem. Próbáltam a "napokig éheztetést" azaz ha nem eszi akkor elveszem és legközelebb elkapja. Szóval a sima tápra rá sem néz, ha konzerv van benne akkor megnyalogatja. Nem akartam nézni hogy éhezik és mindent eszik össze vissza, ezért nyersenzi kezdtünk (tudom hogy megy nagyon sokat olvastam róla és csoportokban is bent vagyok) 1 hónapig evett össze vissza, maradékot, macska tápot, konzervet stb...nem vagyok rá büszke de nem tudtunk mit tenni, végül beelégeltem és megbeszéltem anyámmal hogy ha nem eszi a tápot tegye el előle, ez ment 2 napig nem ette... végül elkezdtem húst venni neki, szépen ette semmi baj nem volt, csak a kaki lett kevesebb ami ugye normális. Na ma kicsit ment a hasa, nem tudom mennyire anyum sétált vele akkor (ez már napi rutin hogy mindig megbeszéljük kakilt-e és milyen állagút kakilt) Azt mondta ma kicsit többet ivott, ez lehet az ok? Mitől lehet? Kedve jó, eszik-iszik, semmi baja, máskor is volt már. A héten 2x kapott macskatápot (kibírta volna az az 1 etetés nélkül de anyám nem akarta hogy éhezzen, már szóltam neki hogy ne adjon neki) amit 1x kihányt a második meg ma volt. Talán attól lehetett? Vagy a víztől? A kérdést azért tettem fel mert mostanában ugye húst eszik ami jó, csak az a rohadt macskakaja volt más de általában nem megy a hasa ha más ételt kap, és furcsa hogy kicsit megy a hasa. A nyers etetésnek lehet ilyesmi mellékhatása?
2016. nov. 29. 18:17
 1/7 anonim ***** válasza:
49%

Mi van, ha az egész étvágytalanságnak, hasmenésnek semmi köze a nyersezéshez? Mi van, ha a kutya beteg? Orvoshoz menni nem opció?


Ha bent vagy barf-os csoportban, akkor talán ott kellene megkérdezned. Szépen leírod miket adsz neki, milyen arányban, és majd adnak tanácsot miből kell több, miből kevesebb, plusz milyen kiegészítők kellenek még.

De itt valami nagyon nem kerek. Macskatápot eszik a kutya? Ti eszeteknél vagytok? Nyersezés mellé eleve nem kell semmiféle táp, pláne nem macskatáp.

Van egy olyan érzésem, hogy a nyers kaját is csak olyan "hasamra ütök" alapon adod neki. Leírnád mondjuk a kutya tegnapi menüjét (pontosan). Illetve a kutyád paramétereit?

2016. nov. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egész életében 2x kapott macskatápot és nem az étvágyával van a baj. Amit kap az farhát, tegnap 4 darabot kapott 2 reggel és 2 este. A tápja select gold, kicsi kora óta ezt ette de soha sem szerette csak épp megette, viszont mostanában egyáltalán nem kell neki. Paraméterek alatt nem tudom mire gondolsz pontosan, 10 hónapos és 25-30kg. Ez elég? Tápból mint rtam több félét próbáltunk de egyiket sem ette, jótól a rosszig mindből vettünk, de semmi így idáig kis konzervvel keverve megette de már nem kell neki, most legalább 10 kiló táp áll a kamrában. Az orvoshoz vitel is opció de minek ha semmi baja? Szerintem felesleges. Csak azt szeretném kideríteni mi okozhatott hasmenést. Ja és csak húst kap mert a zöldséget és gyümölcsöt nem szereti.
2016. nov. 29. 18:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyéimnek minden bajuk volt, amikor egyszer-egyszer tápot kaptak nyersezés közben (pedig az kutyatáp volt, és nem szar minőség).

Ha nincs otthon hús egyszer-egyszer, főzzetek neki inkább rizst, kaphat bele kefírt, túrót, tojást - sokkal jobb, mint a táp, pláne a macskatáp.

És tényleg nézessétek meg dokival, ha akkor is megy a hasa, amikor nem piszkáljátok az emésztését macskakajával, hanem tényleg átgondoltan összeállított normális kaját eszik.

2016. nov. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát azt majd az esti sétánál meglátom hogy milyet kakil. Amíg csak húst kapott semmi baj nem volt. Természetesen ha folytatódik akkor elmegyünk orvoshoz. Az volt a probléma hogy vasárnap volt és semmi nem volt itthon, nem halt volna bele ha kimarad a reggeli de anyám imádja minden sz_rral tömni.
2016. nov. 29. 19:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát akkor meg ne csodálkozzatok, ha megy a hasa. :)
2016. nov. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csak farhát? Ennyi? Na hát épp erre gondoltam a hasra ütés alatt. Az nagyon szuper, hogy a sok szar kaja helyett a barf, vagy prey etetést (nem tudom melyiket) választottad. De a nyersezés nem pusztán annyi, hogy odadobok valamit, ami nyers oszt jól van. Nem úgy kell, hogy két farhát este, 2 farhát reggel. Itt azért kell némi matek is. Pontosan meg van szabva, hogy a kutya súlyának x %-át kell kapnia (2-4% között, de minden esetben 2% legyen az induló, néhány hét alatt látni fogod, hogy emelni kell az adagot, vagy pont jó). Ezen belül sem mindegy, hogy mit kap. Az elején az étel 60%-a csontos kell legyen, 40% pedig színhús, később ha belekerül a zöldség, belsőség, nyers tojás, túró stb. ezekkel az arányokkal lehet játszani. Az elején jobb, ha néhány napig ugyanazt eszi a kutya, és ha rendben a kaki, akkor lehet valamit beújítani. De nálad ugye kakiprobléma van, így azonnal változás kell. Ha a kaki híg, akkor több csontos kell, ha nagyon bogyózik, akkor kevesebb csontos.

Belsőség is kerüljön majd az étrendjébe, de az első pár hétben még ne. Ezeken kívül mehet nyers zöldség reszelve (nem kell sok, mert savasít), vagy darabolva. Reszelve általában jobban megeszik.

Kiegészítőnek zöldkagyló por.


Írhatnék még sok mindent, ha nem lennék dög fáradt, de azt hiszem jobb, ha keresel egy ezzel foglalkozó oldalt, ahol pontosabban le van írva.


Tessék sokkal komolyabban venni, és nem csak írni, hogy utánaolvastam, hanem valóban olvasni róla, mert így csak ártasz a kutyádnak. Ha nem beteg a kutya, akkor az arányokkal van a legfőbb probléma, na meg azzal, hogy anyuka össze-vissza etetheti a hátad mögött. Sürgősen leszoktatni róla!

2016. nov. 29. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
mint írtam sokat olvastam róla és a kaki is figyelve van, az adag is jó. Mától több húst is kap. Amit leírtál már vagy 5x átolvastam részletesebben leírva de köszi. A másik hogy alig egy hete kezdtük hogyan látszódna már a súlyán? Soha nem méregettük a tápját sem csak szemmértékkel. Eddig bevált
2016. nov. 29. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!