Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam 1 éves...

Hogyan szoktassam 1 éves labimat a bicaj mellett való normális közlekedésre?

Figyelt kérdés

A parkban labdadobálós módszer mellett szeretném így lemozgatni a kutyusomat, bár nem tudom, hogy ez nem árt e az ízületeinek, ha sokáig fut mellettem.

Nem tudom, hogy hol kezdjem, kajával lehet motiválni de bicózás közben, futó kutyának elég körülményes jutalomfalatot adni. :) Attól félek, hogy elránt.


2010. máj. 1. 14:49
 1/4 anonim válasza:
Mi az a labi? Ne lustálkodj, hanem fuss te is!
2010. máj. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát, fokozatosan terheld, az biztos és szoktasd hozzá.

De amúgy pórázon és póráz nélkül a lábnál követést nem tudja, addig nem biztos, hogy ez csak úgy menni fog. Én a lábnál követéssel kezdeném, aztán már menni fog bringa mellett is magától. De az sem kizárt, ha elindulsz a biciklivel, magától megy utánad majd, mert a falka ösztöne viszi. De lakott területen és autók közt én ezt nem csinálnám, mert veszélyes lehet. Csak úgy, ha van olyan nyugodt hely, ahol nem érhet titeket baleset.

2010. máj. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi előszőr megtanultuk a szabadon követést lábnál, majd úgy hogy a "vissza" parancsra besoroljon mögém. Mi csak kint a határban, erdőben szoktunk bicajozni, de ott póráz nélkül (szerintem így kényelmesebb meg biztonságosabb is).

Ha a terep engedi mindig hagyom a kutyát bóklászni, ilyenkor előttem, mellettem fut. A "lábhoz" parancsra szorosan a bal oldalon jön, a "vissza" parancsra pedig mögöttem fut. Minden útelágazásnál, kanyarodásnál mögém kell mennie.

Eleinte csak közepes lassú tempóban mentünk, fokozatosan szabad csak növelni a távot is.

Enyém imád száguldozni a dombokról lefelé, szinte repülünk:)

2010. máj. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
akkor rántsd vissza X D
2010. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!