Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy Labradort,...

Timido kérdése:

Szeretnék venni egy Labradort, az áll a hirdetésben, hogy a kiskutya szülei törzskönyvezettek. Akkor biztos hogy fajtatiszta?

Figyelt kérdés
És akkor ugye nem lesznek egyéb betegségei? süketség.. meg ilyenekre gondolok.
2010. máj. 1. 19:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Ez inkább szaporítónak tűnik.. Attól h ő azt mondja a szülőknek van, ez még nem biztos. Sőt ha szűréseken se estek át a szülők akkor a betegségek ugyanúgy fent állhatnak. Ha a kiskutya nem rendelkezik TK-vel akkor főleg. Keress megfelelő kennelt! :)
2010. máj. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Fajtatiszta labid lesz ha a szülei törzskönyvesek,DE nem biztositék a kölyök egészségére. Csak akkor lesz egészséges a kiskutya ha a szülei szüretve vannak meg stb. Persze lehetnek szüretlen kutyáknak is teljesen egészséges kölykei de nem nagy esély van rá kb olyan 30%. Nagyon gondold meg hogy bevállalod annak a kiskutyának a betegségeit ha beteg lesz,vagy veszel normális helyről jó kiskutyát. Tenyésztőtől vett kiskutyának is lehetnek bajai de általában a tenyésztők szüretik a kutyáikat.
2010. máj. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Jah, jobb ha odafigyelsz. Nem jó érzés elaltattatni a diszpláziás kutyádat. Én már próbáltam...
2010. máj. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én nem rég vettem német juhász kölyköt szintén törzskönyvezett szülőktől! Láttam a t.könyveket,az orvosi papírokat dp. szűrésükről és voltak tenyész szemlén!
2010. máj. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Adtak a kiskutyához törzskönyvet?

Ha nem,akkor szaporítók,hiába van meg állítólag a szülők minden papírja,szűrése.

Egy tk kiváltása 5000 ft,ezen nem spórol egy tenyésztő.

2010. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nincs tk. nekem olyan nem is kell... Nem akarnám kiállításra vinni,szaporítani meg ilyenek és még mielött leordítanád a fejem ivartalanítva lesz.

Nem vagyok kezdő kutyás tudom mit nézzek és mire figyeljek oda!Nehogy már ne vehessen meg magának valaki egy kutyát csak mert nincs törzskönyve!A papírjai rendben vannak,jól ismerem az illetőt,a kutyáit és a tartási körülményeit is!

2010. máj. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
nem tudom, csak láttam a hirdetést, nem érdeklődtem még felőle.
2010. máj. 1. 20:25
 8/16 anonim ***** válasza:

A kutya személyi igazolványa a tk.

Akinek nem kell,persze spórolja meg azt az 5000 forintot,de tenyésztő nem ad el semmilyen körülmények között enélkül kutyát.

2010. máj. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
a 22:24 est teljesen megértem. Sokszor látom hogy szaporítóktól nem szabad venni, de szerintem ha egy kiskutya beteg lesz, azt látni kölyök korában, ráadásul egy tenyésztőnek is előfordulhat, hogy egy kutyus beteg. És én nem kiállításra szeretném venni, csak egy otthoni társnak, akit tanítgathatok, meg foglalkozhatok vele. :)
2010. máj. 1. 22:20
 10/16 A kérdező kommentje:
*20:24
2010. máj. 1. 22:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!