Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom kiszoktatni a...

Hogyan tudom kiszoktatni a kutyámat az udvarra?

Figyelt kérdés

Van egy fél éves kutyám. Elég durva, meg most jön egy kisbaba a házhoz és szeretném ha kinti kutya lenne. Majd csak akkor fogom elkezdeni ha beszereztem egy kutyaházat. Hogyan lehet elkezdeni a szoktatást? És egyáltalán meg tudja szokni?

A sértő kommenteket tartsátok meg magatoknak kérlek.



2016. dec. 8. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Télen, egy eddig benti kutyát nem lehet kirakni, mert nincs téli bundája! Egy eleve kint tartott kutya ősztől kezdve fokozatosan növeszti a jóval vastagabb bundát. Bármilyen kutyaházat veszel, fázni fog benne.

Tavasszal, ha jó idő lesz, esetleg el lehet kezdeni kiszoktatni. De azt is csak fokozatosan, hogy minél több időt töltsön kint.

Egyébként a kutya nem hülye. Szerinted mennyire fogja szeretni a kisbabát, ha összeköti azzal, hogy a baba megérkezett, őt meg kitették?

Egy kinti kutya jóval kevesebb kdőt tölt a családdal, így nem lesz valami boldog.

2016. dec. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Fél éves persze, hogy még durva. Amúgy nem bántásként de nem véletlenül mondják, hogy vagy a kutya legyen legalább 3 éves vagy a gyerek mikor jön a másik. Én jó kutyasulit ajánlanék. Mint előttem is írták nincs téli bundája, így most csak kárt tennél benne ha kiszoktatnád. Max leghamarabb tavasszal mikor már jó idő van. Egyre többet kint lenni vele kint játszani kint etetni, de ehhez nagyon sok foglalkozás kell és nem hiszem, hogy erre egy csecsemő mellett lenne esélyed. Én a helyedben keresnék neki egy új gazdit és max akkor új kutyát vállalni ha már a gyerek elmúlt 3-4 éves.
2016. dec. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
0%
Meg tudja szokni??? Szent ég. Hát kutyának-macskának az udvaron a helye.
2016. dec. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegyiknek. pl egy csivavát nem tehetsz ki.+ amelyik bent szokta meg, annak rosz lesz kint egyedül. Te nem a dobermanos kérdező vagy? ha ugyanaz akkor ikább a kutyát neveld, ha nem akkor vedd semmibe az előző megjegyzésem:) nekem milyen kutyád van?
2016. dec. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Labrador. És tisztában vagyok, csak tavasszal teszem ki. És a testvéremnek lesz gyereke. Nem nekem. Én tudok a kutyával foglalkozni. Amugy meg nem az volt a kérdés hogy kitegyem-e vagy ne. Mert sokan erre adtak választ. Mindenkepp kimegy tavasszal. A szuleimnek is mondtam hogy télen nem rakjuk ki. Csak milyen tanácsokat adnátok hogy kirakom MAJD?!
2016. dec. 8. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!