Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyámat? Te...

Mivel etessem a kutyámat? Te mivel eteted és milyen fajta hány éves a kutyád?

Figyelt kérdés
Nem tudom már mit adjak neki. A száraz eledelt nem szereti, a konzervből is válogat és nagyon drága mert sokat kellene ennie belőle. Virslit meg párizsit azt szereti de nem jut neki annyi. Főtt kajákat se eszi meg csak a sült husokat enné de azt meg nem tudok neki mindennap adni neki.

2016. nov. 28. 10:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
74%

Miért hagyod válogatni? Természetes hogy nem fogja megenni a tápot, ha kap helyette mást. Virslit, sült húst, párizsit, és társaikat sürgősen el kellene felejteni, ugyanis ezek nem a kutyának való ételek, tele fűszerrel, zsírral és tartósítószerrel.

Egy jó minőségű száraztáp kell, semmi más, amiben minden megvan amire szüksége van. Ilyen tápok: orijen, acana, happy dog, brit premium, taste of the wild

Internetről is lehet ezeket rendelni.

Egyébként tanács az etetéshez: lerakod elé, ha nem eszi meg, elveszed. Következőleg etetési időben megint megkapja ugyanazt. Közben nincs nasi, semmi. Ha éhes lesz, meg fogja enni a tápot.

2016. nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%
Azért válogat mert hagyod. Konzervet felejtsd el az csak drága víz. Jó minőségű kutyatáp azt tedd le elé ha nem eszi meg 10 perc után elvenni és következő etetésnél újra. Idő után ráfanyalodik. Virsli párizsi még nekünk se nagyon jó nem még neki.
2016. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 klopusz ***** válasza:
27%

Az én kutyám is szívesebben enne pl. konzervet, mint tápot és - szégyen, nem szégyen, jó vagy nem - a kajamaradék a kedvence :)


Száraz táp ügyben: kisebb boltokban általában van lehetőség rá, hogy a kutyával megkóstoltasd, így talán könnyebb eldönteni, melyiket vedd meg. Természetesen a Chappy és társai, amit pl. a Tescoban megvehetsz, nem abba a kategóriába tartoznak (legalábbis nálam), amire pénzt adnék.


Egyébként csatlakozom az előttem szólóhoz. Ha nem eszi meg a kaját, elveszed előle és kész.

2016. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
48%

7 éves pitem van. Ő is elég finnyás, de azért tudom mivel etetni. Nyáron Brit Premium medium táppal, azt megeszi.


Ilyenkor inkább főzök/sütök neki, állateledelesnél veszek húst. A nyesedék 300 Ft alatt van / kg, az egész csirke is 370/kg. SZóval azért kibírható összegek.

ja, és töpörtyűt is veszek neki, azt is szereti.


AMúgy ne kényeztesd el túlságosan, olyanok, mint a gyerekek Ha adsz csokit meg chipset, és válogathat, akkor persze, hogy nem eszik rendes kaját.


A párizsi meg virsli igazi ipari hulladék, nem kellene a kutyának adnod...

2016. nov. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Vagy egy jó minőségű száraz táppal etesd, vagy választhatod a BARF etetést is. (Nézz utána részletesen, ha érdekel).


Olyan nincs, hogy egy kutya válogat. Akkor nem éhes. Eléteszed a kaját. Nem eszi, elteszed. Következő etetésnél ugyanezt ismétled. 2 etetés között nincsen semmilyen nasi. Ennyi a titka a dolognak. Nem szabad összevissza etetni minden sz.rral, ami nem való neki, mint pl. párizsi, sózott fűszeres húsok stb., és ezzel rászoktatni a válogatásra, plusz nem is tesz jót neki. Neki való kaját kell neki adni, és friss vizet, semmi mást. Ha elég éhes lesz, enni fog, nem fogja kinyírni magát, ne aggódj.

Mindez kizárólag egészséges kutyára vonatkozik.

2016. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
1%

Amíg "bébi" kutya volt forralt tejet adtam neki. Ide került hozzánk 8 hetes volt, vásároltam én Junior dolgokat de hasmenése volt tőle vagy valamelyiket meg sem ette. Amit hajlandó volt elfogadni kb 2 héten keresztül az a tej volt melegen, langyosan.

Ahogy cseperedett láttam én hogy válogatós, de nem érdekelt, a csillagokat is lehoztam volna neki. Evett palacsintát (lekvárosat, kakaósat), tejfölt, kefirt, szalonnát, sült csirkét, aprólékot, oldalast, rántott húst, pörköltett tésztával, húslevest, halászlét, kolbászt, hurkát, szalámikat, májkrémet, töpörtyűt, virslit, túrórúdit, csokoládét, tortát, tejsnacket, kakaóitalt. Imádta a Pedigréét, de csak az alutasakos 100 grammosat, érdekes módon. Száraz-tápozott is abból meg a marhahúsos Pedigree jött be neki.

16 éves volt mikor meghalt.

2016. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

"Olyan nincs, hogy egy kutya válogat. Akkor nem éhes. Eléteszed a kaját. Nem eszi, elteszed. Következő etetésnél ugyanezt ismétled. 2 etetés között nincsen semmilyen nasi. Ennyi a titka a dolognak."


Azért ez nem ilyen egyszerű. A pitemnek vettünk kb 2 éves korában a piacról borjú májat. Főzve adtuk neki oda. Nem ette meg. Férjem is azt mondta, majd másnap... 3 napig éhezett a kutya, semmi mást nem kapott, csak vizet ivott. Elnézést, hogy nem vártam meg, míg éhenhal, hanem kivágtam a kukába, és adtam neki más táplálékot. Azóta sem eszi meg a májat...

Viszont megkerestem azokat a normális ételeket, amiket megeszik. A Dog chow táppal is azt csinálta, hogy mindig csak pár szemet evett, hogy éhen ne haljon. De az adagját megközelítőleg sem. A Brit Premiumot eszi rendesen.

Szóval azért lehet "ízlése" egy kutyának, de a normális táplálék közül válogasson, olyan nincs hogy semmit nem eszik meg, csak a hulladékot (nasik, párizsi, konzerv...stb)

2016. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

Ha valogat akkor valogat...

Mi brit premium tappal kezdtuk. Mindenki azt mondta,hogy ne adjak neki mast es rakenyszerul... 2,5 hetig huztuk,annyira utalta h a taljabol 1 het alatt fogyott ki az 1 napi adag... Kozben csont sovany volt. Kovetkezo heten ugyanezt jatszotta. Szoktak mondani,hogy etel mellett meg senki sem halt ehen,hat az en kutyam siman kimult volna mellette!

Utana meg 3 fajta tapot vettem,de mar okosabb voltam es csak fel kg-os kiszerelesben,a 3.volt a befuto tap. Ugyhogy lassan 4 honapja ezt eszi,mostmar szep:)

Probald ki,tedd ele,ha nem kell elveszed es kovetkezo etetesnel odaadod. Vagy menj el vmi allatkereskedesbe es vegyel 10-20dkg-ot masfajtabol,hatha megeszi o a tapot csak a mostani nem izlik neki.

2016. nov. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
1%

"Főtt kajákat se eszi meg csak a sült husokat enné.."


Tokányt is adhatsz neki,tejfeleset például, az enyém imádta, csak úgy lifegtek lebegtek a fülei mikor ette.

2016. nov. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
72%
Akita inu, 10 hónapos, nyers húst eszik.
2016. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!