Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Közép-ázsiai juhászkutya...

Közép-ázsiai juhászkutya ellésének az igényeit akarom tudni egy tapasztalt ebben jártas gazdától és pont a decemberi hideg hónapban, mik azok a legfontosabb teendők amire figyelni kell?

Figyelt kérdés
2016. dec. 8. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Kutya bent legyen a házban, kell elletőláda (peremes), infra lámpa, természetesen kölykök is a házban, anyának megfelelő megnövekedett adagban táp, kölyköknek biztos ami tuti bekészítenék cumisüvegeket és tápszert ha nem lenne az anyának elég teje, természetesen ultrahangról már tudjátok hány pici lesz, szülés után pedig azonnal lássa az anyát és a kölyköket is orvos.
2016. dec. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Miért nem a kutyád tenyésztőjét kérdezed erről? Gondolom egyeztettél vele mielőtt befedeztetted a kutyádat, hogy egyáltalán alkalmas-e a továbbtenyésztésre, illetve hogy az ő kennelneve alatt hozod le az almot, vagy sajátot váltasz ki.

Amik szükségesek: elletőláda fűtött helyen, infralámpa, a szuka etetésének nézz utána, mert a szoptatás alatt több tápanyagra van szüksége, állatorvos legyen készenlétben ha komplikáció lépne fel, ellés után mindenképp nézze meg a szukát és a kölyköket is, 4 hetes korban kell az első féreghajtás, 6 hetes kortól az oltási program kezdődik, 8 hetes kor után 2 oltással, chippel kerülhetnek új gazdához, de ezekkel gondolom tisztában vagy.

2016. dec. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Írj a kutyád tenyésztőjének
2016. dec. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

szerintetek a tenyésztő mennyire díjazná, ha megtudja hogy a tőle vásárolt kutyát szaporításra használják?? + valószínű nem tenyésztőtől van a kérdező kutyája sem...


Biztosíts neki meleg helyet, akár a házban/kazánházban/kamrában. Infralámpa használatára figyelj oda, ne legyen nagyon közel a kicsikhez, ne csináljon túl meleget. Olyan magasra tedd, hogy az anya kutya, ha feláll ne verje bele a fejét. Az elettő ládából az anya könnyen ki tudjon menni. Kerüld a pokrócokat, vagy semmit, vagy max lábtörlőt tegyél a ládába (mert a pokróc felgyűrődik és a kicsik nehezen fognak mozogni) Folyamatosan konzultálj az állatorvosoddal. A legjobb az lenne, ha olyan helyre tennéd a helyét, ahonnan szabad kijárása van az udvarra, hogy pisilni/kakilni tudjon amikor akar.

2016. dec. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A kutya fajtiszta és tenyésztőtől van és nem mással fedeztettem hanem van mellette egy kan-is.Még arra lennék kíváncsi, hogy szerintetek elkülönítsem őket egymástól?Ők együtt nőttek fel nagyon szeretik egymást és nincsenek hozzá szokva hogy külön vannak nem ártanék a szukának ha elvinném már csak az idegesség mert biztos az lenne.amúgy nem szoktak egymással harcolni.És a kételkedő kommentelőnek a kölykök nem lesznek eladva családba marad mind, és nem a szaporításról szól hanem a természet csodáiról! És ha a pokróc nem jó akkor mit tegyek alájuk?
2016. dec. 9. 09:35
 6/10 anonim ***** válasza:

Természet csodái... Felelős állattartásról nem hallottál még ezek szerint. Márpedig ez szaporítás amit te művelsz (hozzáértés nélkül csak összetetted a két kutyát, aztán lesz ami lesz, a dolog hátteréről fogalmad nincs).

És ha születik 12 kölyök, akkor azt is mind lepasszolod családon belül? Vagy majd mennek a menhelyre? Nem fogom megérteni, hogy ha a család kutyát akar, miért nem vesznek tenyésztőtől? Vagy miért nem fogadnak örökbe menhelyről? Miért a te kutyád szív emiatt az elléssel, meg a kölykök felnevelésével? Ha én családtagként tekintek a kutyámra, nem teszem ki ennek. Ő nem akar anya lenni, csak vemhes lett, mivel az ösztönei ezt diktálják, és mert a felelőtlen gazdája nem ivartalaníttatta.

[link]

csak egy kis olvasnivaló, hogy miből áll a tenyésztés, és miből a szaprítás...

2016. dec. 9. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit, hogy a tenyésztőt azért nem tudom megkérdezni mert orosz származású tolmács segítségével vásároltam a kutyát.
2016. dec. 9. 09:44
 8/10 anonim ***** válasza:

Le lett írva minden arról hogy mit hogyan. Kutya a lakásban, elletőládával, infralámpával. A kan ne legyen a közelében, legyen nyugta a szukának. Orvosnak szólj, ha bármi komplikáció fellépne, azonnal tudjon jönni. Ellés után pedig mindenképp jöjjön, hogy minden rendben van-e.

Féreghajtásról, oltásokról, chipről majd ő tájékoztat.

2016. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
kedves negatívizmusú kommentelő ezt nem gondolnám felelőtlen állattartásnak ahogy te mondod, mert bárminél jobban szeretem a kutyáimat tudod láttam én már borzalmak házát magyar tenyésztőknél akiket ti elismertek és papírjuk is van az elismerésről és közbe egy kutyát se bíznék rájuk! és megnyugtatlak 20 kutya kölyöknek is gondoskodó helyet bíztosítanék amit minden nap láthatnám.nyugi barátom nem az vagyok akire te gondolsz .
2016. dec. 9. 10:00
 10/10 A kérdező kommentje:
És tiszta szégyen ami magyarországon folyik kutya tenyésztők körében és hogy külföldre kellett mennem kutyát venni! mert én úgy gondolom ott van jó kutya ahol jól is tartják !!! Nálunk ilyen nincs sajnos! Tudod engem az se érdekelt, hogy m.o-on 150ezerért tudtam volna kutyát venni kicsit odébb ahol a tenyésztő gyerekeiként tekintett a kutyáira és a kutyák is rá szülőként vettem 300-ért! Nekem ne hozza fel senki a hivatalos magyar tenyésztőket mert ők a szaporítók és nem én!
2016. dec. 9. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!