Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
3 éves kutyám nagyon sok betegségen, műtéten átesett már. A fő gond a szeme volt, megvakult, műtötték többször. A fájdalomtól meg a vakság okozta bizonytalanságtól mindig vakarózott, véres, szőr nélküli volt az egész teste. A műtét után jobb lett. Most viszont újra előjött az egész, félpercenként kell rászólni, és a szemét dörzsöli a legdurvábban. Mondta doki, ha nem javul, kiveszik a szemgolyót. Én inkább elaltatnám akkor, de emiatt bűntudatom is van, hogy gondoltam rá. Folyton harcolok magammal, mert nehéz elengedni, lehet, hogy rossz döntés stb. De nem tudjuk, mit élhet át, megint a fájdalom miatt vakarózik-e?
2016. dec. 9. 12:24
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés az, hogy tud-e kutyához méltó életet élni? A műtét után tudna-e kutyához méltó életet élni? Ha ti már minden esélyt megadtatok neki és mégsem javul az állapota, akkor hidd el, hogy jobb lenne az altatás. Tudom, hogy nagyon nehéz egy ilyen döntést meghozni, de baromi nagy önzőség hagyni szenvedni egy állatot pusztán azért, mert nekünk fáj elveszíteni és sajnáljuk. Tudom miről beszélek. 4 hete kellett elaltatnom az én 11 éves kutyámat, aki szintén megvakult, illetve ő meg is süketült. Borzasztó volt látni, ahogy bolyong, azt se tudja, hogy hol van, mi van, olyan volt, mint egy zombi. Egy magyar átlag fizetés kétszeresét költöttem a kezeléseire, szteroid kúrától kezdve a homeopátián át mindent megpróbáltunk, sajnos hiába.

A szemgolyó kivétele altatásban történik, semmilyen fájdalmat nem fog érezni a kutyád. Nektek kell eldönteni, hogy megadjátok-e neki ezt az utolsó esélyt, hogy helyre jöjjön, vagy pedig elalszik és akkor vége minden szenvedésnek.

Bárhogy is döntesz, ne érezd magad rosszul. Szereted a kutyádat és a legjobbat akarod neki.

Az altatás sem fájdalmas. Először kap egy általános altató szurit, ettől el fog aludni. Mikor már mélyen alszik, akkor kap egy második injekciót ami leállítja az életfunkciókat és kimúlik a kutya. Nem érez fájdalmat, nem érez semmit.

2016. dec. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is most estem at hasonló kérdésen.....

Ha a műtét után javul es a kutya tud boldog es "teljes" életet élni akkor maradjon, de ha nem akkor el kell engedni.

Hidd el, nem önzőség a részemről az, hogy elaltatnád. Ezt azt jelenti, hogy szereted annyira, hogy elengedd :(

Ez a legrosszabb érzés a világon :(

2016. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szem a baj forrása, akkor én bevállalnám vele a műtétet és kivetetném a szemgolyót/szemgolyókat.


Vakon ugyanúgy életképes a kutya, idővel megtanul tájékozódni, én is ismerek több kutyát, aki nem úgy született, hanem időközben vakult meg fiatalon, simán feltalálják magukat. Persze az elején sokat kell neki segíteni közlekedésnél, de meg tudja tanulni, én emiatt nem altatnám el.

2016. dec. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk éppen meg tudták menteni a szemét, fekélyesen hoztam ki a telepről. Szó volt róla, hogy műtét közben megnézi az orvos, engedélyt kellett adnom hogy műtét közben eltávolítsa a szemgolyót ha szükséges. Eszembe sem jutott volna altatást kérni!!!
2016. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Egyébként mi a pontos diagnózis? Milyen szemproblémája van?
2016. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Volt egy maximális szemnyomása, lézeres műtéttel Mindkét szemben megszüntették, az egyik szemén szurkehályog, a másikon is volt, ott már műlencse van. Plusz volt egy kutyatámadása, kiharapott egy darabot a műtött szemből, akkor a retinát kellett "visszaépíteni". A szemgolyó mögött olyan lerakódások voltak, hogy minden eltömődött. A lencsés szemmel picit most lát, ha jók a fényviszonyok, de azt dörzsölte az előbb a mancsával.
2016. dec. 9. 21:10
 17/20 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm szépen a válaszokat és az együttérző szavakat.
2016. dec. 9. 21:12
 18/20 anonim ***** válasza:
Ohh szegeny akkor o halmozottan peches 🙁 megkerdezjetem a szurkehalyog mutet mennyibe kerult es hol mutottek? Sajnos az en kiskutyamnak is van.
2016. dec. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ha jól emlékszem 120e/szem. Szentesen a Kiséri Rendelőben műtötte de. Dobos András, csak ajánlani tudom.
2016. dec. 9. 23:08
 20/20 A kérdező kommentje:
Dr.*
2016. dec. 9. 23:08
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!