Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya lágyéksérv tapasztalatok...

Kutya lágyéksérv tapasztalatok? (Etetés/Műtét/B. A. R. F. )

Figyelt kérdés

Ma voltunk orvosnál, és megállapította, hogy a kutyusnak lágyéksérve van, januárban, vagy februárban lesz műtőve, egybe kötve az ivartalanitással.

Kinek a kutyája tapasztalt már ilyet? Hogy van a felépülés? Körülbelül mennyibe fog kerülni? (22kg-ős kutya). Utána mennyi ideig kell vele itthon lenni? (Suliba járok) A doki azt mondta, hogy soha többé nem ehet csontot, ehelyett akkor milyen fogtisztítok használjunk? (Pedigree Dentastix és társai kizárva) Pedig karácsonyra pont egy szép nagy füstölt cupákot vettem volna neki... Esetleg szárított bőrkék? B.A.R.F.-ra akartam áttérni, de most akkor ezt nem tehetem meg? Milyen rostban gazdag kajákat tudtok? Nekünk zabpelyhet ajánlottak, de azért jó lenne a változatosabb, tehát mik azok amik rostban gazdagok és megeheti a kutya?

Elsősorban személyes tapasztalat(ok)ra várok, de minden választ előre köszönök!


2016. dec. 10. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:
76%

Szárított bőrkék, bikacsök.

Akkora marhacsont, amit nem tud szétrágni, csak rágcsálni.

Etetés jó minőségű táppal. BARF-ra akkor térhetsz át, ha teljesen felépült a műtétből. (Miért ne ehetne soha többé csontot?)

Felépülés kb. olyan lesz, mint magából az ivartalanításból.

2016. dec. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A doktornő mondta, attól nehezebben tud üríteni, es most azert nem ehet, hogy nehogy eluárodása legyen, utána pedig azert, hogy a masik oldalon ne alakuljon ki. Brit Premium Medium Adult Breed-del etetem, egy kis májkrémmel összekeverve, de mostantól mar kell belerakjak neki zabpelyhet is, vagy múltkor hal olajjal öntöttem le neki a tápot.
2016. dec. 10. 15:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha BARFozni akarsz, ez ne tartson vissza, a csontos kajákat a tojáshéjpor kiváltja!

[link] - nagyon jó csoport, itt is megkérdezheted mit ajánlanak :)

2016. dec. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Meddig volt otthon valaki a kutyussal utánna ? Az én kiskutyam is nemsokára mutik lagyekservel nagyon aggódok
2023. jan. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!