Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyomáselosztó/ Y öv/ I biztons...

Nyomáselosztó/ Y öv/ I biztonsági öv? (K9 hámokhoz)

Figyelt kérdés
Nem értem mi is pontosan a különbség köztük. Ti melyiket ajánlatnátok/ használjátok?
2016. dec. 12. 06:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az Y-t a hámnak a hasi részét és a nyaki részét (textilt/szíjat) köti össze, ez arra jó, hogy bent maradjon a kutya a hámban. Nekünk is van ilyen (4 kutyára)

Az I is ezt a kettőt köti össze, csak + át kell húzni a nyakörvön is, ezt eddig csak rendőröknél láttam, ez egyenes és szerintem felesleges nem hivatalos viszontlatban dolgozó kutyáknak. Plusz ehhez valami erősebb nyakörv is kell (K9), mert pl az AniOne csattja nem bírja a terhelést.

2016. dec. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az I csak arra való, hogy ne bújjon ki a kutya a hámból, az Y szintén, de azzal már lehet dolgozgatni is (viszont nem lehet a nyakörvhöz rögzíteni), de melóra az igazi a nyomáselosztó, az jó széles, párnázott, nagyon kényelmes a kutyának.

Nekünk nyomáselosztó van, autógumit szokott vele húzni a kutya.

Ajánlani igazából céltól függően lehet csak. Az I-nek megmondom őszintén, nem tudom, mi a létjogosultsága, mert amíg egy kutya ki akar bújni a hámból, mert bármiért menekülne vagy önállósodna, addig kontrollra van szüksége, biztonságos nyakörvben, hámra baromira nem, vagy legalábbis nem úgy, hogy csak arra van csatolva. Az Y-t értem, azzal univerzálissá lehet tenni a hámot, és nem olyan nagy bumfordi, mint a nyomáselosztó; ha nem tudod, mihez akarsz kezdeni később a hámmal, de szeretnél felkészülni, akkor tök jó kiegészítő. Az elosztó meg akkor jó, ha számítasz rá, hogy a kutya rendszeresen bele fog feszülni a hámba, mert valami olyan sportot akartok űzni.

2016. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2016. dec. 12. 20:02
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, kicsit off: ha van a hámhoz y öv akkor 99%nem bújik ki belőle egy nem szökős kutya ugye? Ha a sima y ból nem tud kibújni.
2017. ápr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát ha túl lazára van állítva a hám, vagy rosszul tartasz ellen, ha bújni akar, és ki tudja húzni a lábait, akkor megeshet. Ha az kell, hogy ne szökjön, akkor nyakörv.
2017. ápr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4 nem igazan értem h mit szeretnél

Igazából nem szökős kutya, nem megy hátrafelé, vagy ilyenek, előre megy mint az állat (na jo, mostanában nem) csak gondoltam veszek valamilyen kiegészítőt a hámhoz:)

2017. ápr. 5. 23:01
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak kérdeztem a kérdésednél mert hozzá kapcsolódik.
2017. ápr. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!