Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alaszkai malamutot szeretnék...

Alaszkai malamutot szeretnék vásárolni, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

-Mennyire bírja az itteni időjárást?

-Bent vagy kint előnyös tartani?

-Az elég ha reggel elviszem hajnali sétára/futásra (1 óra) meg este?

-Ha csak 2-kor érek haza és addig nem tudok vele foglalkozni (iskola) akkor elég lesz a reggeli futás hogy kibírja addig egyedül vagy érdemes majd később egy társat beszerezni mellé hogy ne unatkozzon?

-Milyen tenyésztőt ajánlanátok?



2016. dec. 12. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

1., Télen jól érzi magát,nyáron nagyon rossz

2., Télen jól érzi magát kint,nyugodtan kint tarthatod ilyenkor,viszont nyáron 35-40 fok van,így akkor inkább bent tartsd. Ha nem akarsz macerálni az évszakok miatt legyen benti kutya,de a nyári meleg miatt kint semmi kép ne legyen!

3., Sajnos erre nem tudok válaszolni.

4., Míg kicsi legyen egy elkerített részen,ahol semmi veszélyes nincsen,se szőnyeg,mivel 2-3 óráig bírják így bepisilhet,többször is. Ha hazaérsz és látod hogy bepisilt csak takarítsd fel,nem kell leszidni,mert nem tehet róla. Ha kint végzi a dolgát,jutalmazd. Egyébként egy jól nevelt felnőtt kutya simán kibír 8-9 órát egyedül,ha mind a fizikai,és a szellemi lefárasztás is biztosított.


Remélem tudtam segíteni :)

2016. dec. 12. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Még annyit szeretnék tudni hogy mennyi baj van ezzel a kutyával?

Volt már kutyám de az kis testű volt és gondolom teljesen más

2016. dec. 13. 10:20
 3/5 anonim ***** válasza:

1 - Télen szereti, nyáron szenved.

2 - Télen mindenképp kinnt, a mienk nem szeret bennt lenni egyáltalán, nyáron pedig ha akad elég hűvös, árnyékos hely ahol megtudja húzni magát akkor lehet kinnt, de ha túlzottan meleg van akkor garázs/pince/lakás.

3 - A reggeli séta mindenképp pozitív az esti mellett, viszont ennyi foglalkozás nem elég a kutyának napi szinten.

4- Mindenképp érdemes egy társat beszerzni késöbbiekben mellé, de először az elsővel járd végig a kutyaiskolát stb. Ki fogja bírni 2-ig természetesen, de valószínűleg ásni fog napközben, esetleg megpróbál kiszökni.

5 - Sajnos magyarországi Malamut tenyésztőt nem ismerek, csak külföldit, de én mindenképp ajánlom, hogy törzskönyves kutyát vegyél egy olyan tenyésztőtől aki minden orvosi szűrést elvégzett a kutyáin és ténylegesen megbízható.Hívj fel pár tenyésztőt, beszélgess el velük és tudni fogod, hogy kitől érdemes és kitől nem. Drágább lesz mint egy szaporítótól, de a kutyát 14-16 évre kapod, így fontos hogy megfelelő egészségügyi állapotban legyen és boldogan élje le az életét.

2016. dec. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem a reggeli és esti sétát hogy ennyit fogok vele foglalkozni,hanem ennyiből kifárad-e elégé hogy ne ássa fel a kertet stb

Nem tudtam hogy 14-16 évig elél ez a kutya,ennek nagyon örülök(alapból tenyésztőtöl akartam,mert tudtam hogy ez "praktikusabb",az ár meg nem érdekel ,ert egy kutyáért megéri)

Köszönöm a válaszokat!!

2016. dec. 13. 14:20
 5/5 anonim ***** válasza:

1. A szánhúzók szőre -a közhiedelemmel ellentétben- nem a hideg ellen véd, hanem SZIGETEL. Többek között ezért is tilos a nyírásuk. Lásd lent a cikket.


[link]


2. Szánhúzóknak a legfontosabb az, hogy testileg és szellemileg megfelelően le legyenek fárasztva. Ha ez megvan, akár lakásban is tarthatóak, bár ez azért komoly munkával jár.


[link]


3. Nem igazán. Lásd fent.


4. NEM!!! Egy kezdőnek épp elég elboldogulni egy szánhúzóval. Két kutya dupla munka és dupla gond: remekül bele tudják vinni egymást a "jóba".


5. Hazai kennelek. Romoda Csillánál az Arctic Sunshine kennelben most van alom. Azt nem tudom, van-e még foglalható kölyök.


[link]


[link]

2016. dec. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!