Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek az ivartalanitásról?

Mesélnétek az ivartalanitásról?

Figyelt kérdés

Januárban lesz meg valószínűleg a műtét, már most izgulok miatta. Milyen estben kap gallért? A varratszedésig hány nap telik el a műtéttől általában? Mennyi idő egy ilyen műtét? A varratszedésnél éber a kutya, vagy el van altatva?

Bocsi ha feltettem hülye, es magából adódó kérdést, de neki nem az a "szimpla" műtéte lesz, hanem egy lesz kötve egy lágyéksérv műtéttel:(

Köszi előre is a válaszokat! :)


2016. dec. 13. 22:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Az orvost nem kérdezted? Ő mindenre válaszolna
2016. dec. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ne izgulj miatta mert akkor a kutya is ideges lesz. Nagy valószínűséggel fog kapni gallért ami miatt nem fogja tudni szétnyalni a sebet, viszont a mozgásban akadályozhatja. Varratszedésig szerintem maximum 2 hét telik el de az már tényleg sok. Kb 1 óra a műtét és éber a kutya a varratszedésnél de kap érzéstelenítést. Semmi baja nem lesz a kutyának ;)
2016. dec. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, nem téged műtenek :) Gallért biztosan kap majd, az első napokban zavarni fogja, de kénytelen lesz megszokni. Az enyém még inni is tudott benne egy idő után; tökéletesen közlekedett vele, amikor nem volt szem előtt, de amint tudta, hogy figyeljük, direkt elkezdte mindennek nekicsapkodni, szóval nem kell minden hisztinek bedőlni. Tíz nappal később volt varratszedés, ébren volt, nem kapott érzéstelenítőt. A ti esetetekben szerintem hosszabb lesz a gyógyulás, ezt majd az orvos elmagyarázza.
2016. dec. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#2,#3 köszi🤗

#1szerinted miert írtam ki kérdést? A doki csak ennnyit mondott, es elment szabira, es amúgy miert baj, ha kiváncsi vagyok a személyes tapasztalatokra -.-"

2016. dec. 14. 06:07
 5/5 anonim ***** válasza:

Ne izgulj biztos nem lesz semmi baj :)

Gallért biztosan kap hogy ne tudja piszkálni a sebét. Az én kutyusomat nagyon zavarta de rajta volt végig azaz 14 napig mert akkor volt a varrat szedés amit már nem altatásban végeznek. A gallér tényleg nagyon fontos mondta az orvosunk hogy volt olyan kutya akiről leszedték és szó szerint kibelezte magát. :(

A sérves dologhoz nem nagyon értek lehet amiatt picit hosszabb lesz a gyógyulási idő. A műtét nem tart 1 óránál tovább. Jó döntést hoztál.

Gyors gyógyulást!

2016. dec. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!