Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mesélnétek a Barf etetési...

Mesélnétek a Barf etetési módszerről?

Figyelt kérdés

Miket adtok a kutyának, hogyan válogatjátok össze melyik nap mit, kap-e valami kiegeszitőt egy nap hányszor kap enni stb?

Mennyire vált be, milyen változás van amióta eszerint etettek?



2016. nov. 18. 06:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lépj be valamelyik Barfos facebook csoportba, ott tudsz a legtöbb információhoz jutni. Én két kutyát és egy macskát etetek nyersen, a csontos hús legtöbbször baromfi alkatrész, a sima husi pedig sertésen és vaddisznón kívül bármi, amihez hozzájutok (előbbieket nyersen nem szabad), ehhez kevés zöldségpép, kiegészítő pedig változó, az egyiknek egészségi okból kell kapnia dolgokat (bőrbetegség), a másiknál pedig maximum kúraszerűen, a macskánál szintén. Kétszer etetek, a legfőbb változás a végtermék mérete, szaga (kevesebb, kevésbé büdös), illetve a macskánál látványos, akinek korábban fogkő-problémája volt, most ez minimális, nem büdös a szája és nem hullik a szőre sem folyamatosan. Illetve a bőrbeteg állapota gyógyszer nélkül is nagyon szépen javult, semmi gondot nem okoz neki jelenleg.
2016. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem egy 4 kilós keverék kutyusom van és vele is barfozom már 9 hónapja amióta nálam van. Ő jelenleg 170g-ot kap mert a 2%-tól fogyott. A 170g-ból 70g csontos hús 50g sima hús és 50g zöldség/gyümölcs.

A csontos hús általában csirke(mell csont, láb, szárny, nyak), bárány (oldalas, borda), nyúl (gerinc, láb, farok) vagy marha (leveshús, felsál, lábszár)

A sima hús általában: csirke (mell, combfilé), bárány(dagadó) szarvas, nyúl vagy marha. Szokott néha sprotnit kapni amit szintén nagyon szeret.

Zöldség/gyümölcs: alma, répa, paprika, uborka, cukkini Amire nagyon figyelj hogy soha ne főzd meg a húst és a vadat fogyasztás előtt 2 hétig fagyaszd! Nagyon ajánlom ezt az etetést csak jókat tudok róla mondani. Sok sikert hozzá.

2016. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vadat adsz neki nyersen???
2020. dec. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
3# Nem tudom, kitől kérdezted. Ez szokás kérdése. Én például nem szoktam vadat adni, de a kisebbik kutyám tenyésztője igen. persze nem mindegy, hogy milyen vad, mert a vaddisznót, vagy amira csak az van írva "vadhús", tehát nem tuti, hogy nincs benne disznó, nem szabad nyersen, az Aujeszky-vírus miatt. Szarvas vagy őz pl. nyugodtan adható nyersen, megfelelő idejű fagyasztás után, ami emlékeim szerint minimum 3 hét, ez alatt a húsban levő paraziták elpusztulnak.
2020. dec. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan persze, te barom, a veszettségre az is fogékony...titeket nem ellenőriz valami hatóság, egyáltalán tudják, mekkora közveszélyes kóklerek vagytok?
2020. dec. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Kedves" 5-ös, felesleges hülyeségeket fröcsögnöd, inkább tájékozódj és gondolkozz. Szerinted honnan szedjük a húst? Az erdőből? Képzeld, ellenőrzi hatóság (elárulom, boltban vesszük ugyanis). Mellesleg ugyanannak az állatnak a húsát viszik az étterembe is, nagyokos, és csinálhatnak belőle akár tatárt, hőkezelés nélkül (bár én még nem ettem, de láttam). Amúgy még ha nem ellenőrzött húst etetnék is (amit nem teszek, mert törődöm az állataim egészségével), mivel oltva vannak veszettség ellen, nem kaphatnák el azt. Rémlik esetleg, hogy évente kötelező a kutyák oltása veszettség ellen?

Ha még mindig van valami problémád, akkor menj el a vadászokhoz, kérdezd meg, hányan "vesztek meg" amiatt, hogy pár őzet, szarvast miegymást leterítettek és feldolgoztak, és tájékozódj, pontosan hogyan is dolgozzák fel a kilőtt vadakat, milyen állatorvosi vizsgálatok történnek meg, mielőtt például az állateledel boltokba (vagy a szupermarket flancosabb húsai közé) kerül.

2020. dec. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!