Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem találok sehol ilyen...

Miért nem találok sehol ilyen szép, arany-barna színű Golden Retrievereket? Videó alul

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=0h2XKmUAz-Q


Szóval az a tipikus Golden Retriever kéne, ami nem HÓFEHÉR, meg rövidszőrű, ami már szinte Labrador, mert már annyira összevannak keverve, hogy az nemis igaz!


Minden vágyam egy Golden Retriever, fajtiszta, csakis Golden legyen benne, semmi labrador keverék :S Szép hosszú szőre legyen, szóval az a tipikus Goldi. Viszont nézem az apróhirdetéseket neten, és mindenhol tiszta világos Goldik vannak. Nem olyanok, mint pl a videóban. :S

Amugy szlovák weben keresek, szlovák oldalakon, mert szlovákiai vagyok. Vagy hol keresgéljek ilyen szép Goldik után? Ami 100% fajtiszta, minőségi, és nem ideggyenge.


Esetleg adnátok valami tanácsot, hogy hogyan is találjak Goldit? Ha van törzskönyv a kutyához, akkor az 100% Golden? Kiskorukban meglehet állapítani, hogy nagykorukra milyen lesz a szőrzetük?


2010. máj. 2. 13:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Talán nem a netes hirdetéseket kéne keresni hanem az ottani tenyésztőket. Ja persze az nem olcsó... A jó tenyésztőnél vett kölyök 100% hogy golden.
2010. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Ha jól tudom törzskönyve ma már csak zsűrizett, díjnyertes kutyáknak lehet -pár éve elég volt, ha mind a két szülő törzskönyvezett- de ez ne jelenti azt, hogy a kiskutyák nem fajtatiszták. A kölykök születés után mind rövid szőrűek, és a tipikus goldi bunda csak tinikorukban jelenik meg. Ha az anyakutyának tetszik a szőre, akkor valószínű a kölyöké is megfelel majd.
2010. máj. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Honnan lehet tudni, hogy melyik a jó tenyésztő?
2010. máj. 2. 14:06
 4/12 anonim ***** válasza:

[link] itt van egy táblázat lejjebb.

Azon kívül a retrievet mentőknél nagyon sok kutya van ha nem tudsz annyit fizetni, nem tudom az működik-e nálatok is.

2010. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
*retriever
2010. máj. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
A jó tenyésztőnél megnézheted a kutyák addigi helyét és meglátod hogy milyen állapotok vannak ott
2010. máj. 2. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Amugy van itt valaki, akinek olyan Goldija van, mint a videóban? :P:)

2010. máj. 2. 15:23
 8/12 anonim ***** válasza:
én szoktam találkozni eggyel.:) most 5 éves és nagyon aranyos. és nem mellesleg az én kutyám is imádja.:)
2010. máj. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is átestem ezen és mára tudom a választ: a kiállításokra járó tenyésztők elkezdték előnyben részesíteni a krémesebb színű goldeneket, illetve trimmelő ollóval igazítják a szőrt, amitől simábbnak, rövidebbenk hat. Ma már minden show vonalú golden krém, szinte fehér színű.

Ugyanakkor akik dolgoznak a kutyáikkal(apportmunka ugye), azok a sötétebb egyedeket részesítik előnyben és ezeknek olyan a szőrük amilyet keresel.

Szóval, ne hirdetéseket, hanem kenneleket nézegess, és úgy keress rá, hogy munkavonalú golden retriever kennel. ott lesz olyan kutya, amit keresel.

2010. máj. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nagyon édi ez a kutyus ilyen Goldit én is elfogadnék.....

Az én kutyám kiskorában fekete volt most meg bézs... szoval nem lehet igazábol tudni hogy milyen szinű lesz a kutyus....:)

2010. máj. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!