Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ram morog a kiskutya. Mit tegyek?

Ram morog a kiskutya. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tegnap ota van egy keverek szuka kiskutyam. Mikor be akarok hozza nyulni akkor ram morog. Nem volt nala kaja, semmi.

Miert lehet ez? Mit csinaljak, h ezt befejezze?

Olvastam, h rakjam a helyere es ne foglalkozzak vele.

Jol tettem? Vagy mi mast javasoltok?

Egyebkent a kajat siman elveszem tole, meg eszik a kezembol...stb. nem tudom mi lehet a baj.



2016. dec. 19. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős? Milyen kutya? Hova akarsz benyúlni hozzá, hol tartod?
2016. dec. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Hova akarsz benyúlni hozzá?

Ugye nem bezárva tartasz egy kölyökkutyát??

Gondolom nincs szocializálva emberekhez, fél, bizonytalan és ezért morog.

Türelemmel, szeretettel fordulj felé és könyörgöm, ne tartsd bezárva őt.

2016. dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szobakennelben van 'megagyazva' neki. Nyitva van az ajto, neha kijon aztan becipeli a jatekait es ott elvan. Azert akartam benyulni hozza, mert bevitte az egyik papiromat ami leesett az asztalrol.

Kivettem a papirt, majd hatat forditottam neki erre nyuszogni kezdett.

Golden retriever keverek

2016. dec. 19. 16:49
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja es 9 hetes. Tegnap reggel erkezett
2016. dec. 19. 16:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor a papírt védte tőled. A morgást tiltani kell. Gyakoroljatok majd olyat, hogy pl. van egy játék a szájában, és az elcseréled egy másikra, ezzel ösztökélve, hogy ami a szájában van, engedje át neked. Lehet jutalomfalattal is, közben mindig mondunk egy vezényszót, pl. kérem. Egy idő után már pusztán a szóra is oda fogja adni.

Fontos úgy nevelni, hogy bármikor bármit el tudj venni, ki tudj venni a szájából, ha akarsz.

De 9 hetesen még nem kell megijedni ettől a morgástól. Határozottan elveszed, amit akartál.

2016. dec. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Így van.

A szocializálás nagyon fontos egy kutya életében,kezdjétek el minél hamarabb.Mindenért dicsérd meg ha valami jót csinál,jutalmazd kajával vagy simogatással és szóban is dicsérd.

Nagyon fontos!

Soha ne fegyelmezd testileg csak szóban,és ha nem szükséges akkor ne zárd be és ne kösd meg.


Sok szerencsét hozzá

2016. dec. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat, remelem, h most is tudtok vmi okosat mondani: eddig ugy tunt, h minden rendben, de lehet, h vmit megis rosszul csinalok, mert ha pl fekszik a kiskutya es a kislanyom simogatna, akkor is morog.

Ezt meg elnezem, hisz pihenni akar.

De ma konkretan egy zsepkendon tort ki a harc (amit valoszinuleg kajanak nezett) egyszeruen a kozelebe nyulni nem lehet, nem hogy elvenni tole. Eddig csak morgott, de most mar kap is a kezem fele. Nem ertem.

Egy jatekot idead, meg a kajas taljat is elveszem, belenyulok. De ha csak vmi olyanrol van szo amit talal akkor megorul.

Ma a nagyobb kutyanak is mar odacsapna, ha nem vagyok ott.

Mit csinaljak? Ezt leszamitva szofogado, okos kutya lenne, de kicsit mar kezdek felni tole.

Segitsetek! Koszonom!

2017. jan. 10. 18:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Félni nem kell tőle, hanem helyére kell tenni. Ha talál valamit, azt is el kell tudnod venned tőle, főleg később majd, amikor a séták során minden sz.rt (szó szerint is) fel akar venni, enni.

Ha alszik, pihen, akkor a kislányod ne simogassa.

Ha talált tárgyat véd be tőled, morog, kap a kezed után, akkor nagyon határozottan kell fellépned, és meg kell értetned vele, hogy ez nem megengedett viselkedés, nem tűröd el. Ragadd meg a grabancát, dühös hangon szólt rá, és vedd el a dolgot tőle. Ha ekkor is morog/harapni akar, akkor rázd meg alaposan a grabancánál fogva (nyakán a bőr felül). Akár üvölts rá, csapj az orrára, akármi. Helyre kell tenni, az anyja vagy másik kutya is helyretenné, ha szemtelen. Azt az erősséget kell eltalálnod a fegyelmezésben, amikor abbahagyja a nem kívánatos viselkedést, meghunyászkodik. Utóbbi jelei: összehúzza magát, akár farkát behúzza, kissé oldalra döntött fejjel nyalogatja a kezed, vagy lefekszik, hátára fekszik (ezek közül bármelyik). Nem próbál morogni, pláne harapni.

Nem kell megijedni, és a kutyát sem szabad félteni. Muszáj és úgy természetes, hogy egy kicsit tartani kell tőled, hogy te vagy a főnök, és ő veled szemben nem engedhet meg ilyen viselkedést!

Ha a gyerekre morog, kap oda, azért is azonnali megtorlás jár: pofon, elzavarás, grabancánál fogva arrébb lökés stb. Nem a gyerektől, hanem tőled kapja ezeket!

A kislányodnak természetesen ugyanakkor tanítsd meg, hogy alvó és evő kutyust békén hagyjuk, mintha ott sem lenne.

2017. jan. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!