Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 honapos vizsla meg mindig...

6 honapos vizsla meg mindig bepisil. Normalis dolog ez? Otletek esetleg ezellen? Koszi

Figyelt kérdés
2016. dec. 20. 09:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Bővebben? Hogyan tanitjatok szobatisztasagra? Pelenkát hasznaltatok?
2016. dec. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Megmondom oszinten, hogy idaig nagyon sehogy :(

Ha bepisilt otthon, mondtam hogy nem! az utcan pedig megdicsertem.

Most leraktam egy pelust, de nem pisil ra, hanem melle.

Mit rontok el? :D

2016. dec. 20. 09:29
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem is tanítod a szobatisztaságra, természetesen magától nem lesz az. Kölyökkutyákat úgy szokták tanítnai, hogy eleinte nagyon gyakran, de minimum 2 óránként kiviszed. Ha kint pisil/kakil, nagyon megdícséred, jutalomfalatot is adhatsz. Ha bent történik baleset, akkor sem kell megbüntetni, mivel kint mindig dícséretet kap, előbb-utóbb rájön, hogy az a jó, ha kint végzi a dolgát. Persze ehhez sok idő és türelem kell.

Pelenkát pedig ne használj, azzal csak az tudatosul a kutyában, hogy végezheti bent a dolgát, az már mindegy neki, hogy pelenkára, szőnyegre vagy máshova megy.

2016. dec. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pelust ne, azzal pont azt tanítod csak neki, hogy helyes bent pisilni.

Milyen gyakran viszitek ki? Próbáljátok úgy, mintha még kisebb lenne, és 2-3 óránként kivinni. Egyébként bent takarítás, kint dicséret, ez jó.

Legyen rendszer is az életében, a séták (evések, stb.) mindennap ugyanakkor legyenek lehetőleg. Így könnyebben alkalmazkodik, mert tudja, hogy mikor jön a séta.

2016. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Napi 3x viszem le a kutyut, es mindig utana van etkezes is.

A pelust akkor hanyagolom, es jutifalatot kap. :)

Ami fura, hogy ha leviszem, mindig pisil-kakil, ezert furvsallom hogy akkor a lakasban miert...

2016. dec. 20. 10:43
 6/9 evimeri ***** válasza:
Nekem 2 kutyám van és előttük is volt egy - ő már nincs velünk -, de én egyiket sem tanítottam szoba tisztaságra. És 2-3 nap alatt mindegyik megtanulta. Talán ösztönös volt, nem tudom, de nekem ezzel sosem volt problémám. Esetleg megnézethetnéd orvossal, lehet hogy valami probléma van a veséjével. Azt nem írtad hogy mennyit iszik. Az is lehet, hogy cukor beteg. Sokat iszik és ez miatt többször kell vizelnie. Nem árt egy orvosi vizsgálat, ha minden rendben akkor rá kell szoktatni, mert csak rossz szokás nála.
2016. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amiket írtak az mind jó.

Látom írtad hogy napi 3x van lent a kutyus, esetleg nem férne bele egy 4ik séta?? csak egy 10 perces még elintézi a dolgát lehet hogy akkor jó lenne minden. Bár nem tudom a felosztást hogy mennyi idő van a séták között de lehet hogy még annyit ideig nem bírja tartani.

Kitartást! :)

2016. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ivarérett kora előtt nem igazán lesz szobatiszta. Minél sűrűbben vidd le, dicsérd, jutalmazd. Ha otthon baleset történik és látod, akkor határozottan szólj rá, esetleg rákoppintatsz( nem ütsz, csak koppintasz) az orrára és egyből kiviszed. Ha nem láttad, takarítsd fel a piszkot és tüntess el minden szagot.
2016. dec. 20. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
6 hónaposan még kevés a napi 3 séta. Inkább ötnek kellene lennie. Arra törekedj, hogy max. 6 óra teljen el 2 séta között.
2016. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!