Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar Vizsla gazdik! Mit...

Magyar Vizsla gazdik! Mit tegyek ha nincs időm a kutyusomra? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Van egy Szuka Magyar Vizslám, akit imádok.. 2 éves, és mint minden Vizsla ő is mondható hiperaktívnak (persze jó értelemben) Nagyon okos, minden trükköt megcsinál amit mutatok neki... De sajnos mostanában úgy érzem hogy nincs időm rá! Olyan lelkifurdalás gyötör.. Kinti kutya, és néha úgy sajnálom hogy nem jöhet be. Csináltam neki kutya házat, kibéleltem szivaccsal, de még így is részlet szegénykém.

Bocsi hogy hosszúra sikerült

13/L Jajj és még az a bökkenő hogy marha sokat tanulok, hogy meglegyen az 5-ös félévi, néha úgy arrébb loknem a tankönyveket és kimennék a kutyushoz


2016. dec. 11. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
De sétáltatva van? Vagy mi az amire nincs időd? Még ha sokat is kell tanulni hogy nem jut legalább 1-1,5 óra egy sétára? Én pl nem vagyok a legjobb tanuló (ha lehetőségem lenne rá biztos jobban tanulnék) viszont így is jut napi 3 óra a kutyára. Mit kell annyit tanulni? Főleg 13 évesen
2016. dec. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Ja egyébként ha annyira nagy tehernek érzed akkor keress neki egy felelősség teljesebb gazdit mert vizslát amúgy sem lehet csak kint tartani.
2016. dec. 11. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 bollocks ***** válasza:
0%
Verd agyon, és birkózz meg a lelkiismereteddel, ne más szopjon a felelőtlenséged miatt.
2016. dec. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne tarsd kint :'(

Az én vizslám kb 10 fok alatt fázik kint, meg egyedül is van. Az en szüleim sem engedik h bent legyen a lakásban, de az előszobában van neki egy kis helye ahol télen is legalább 15fok van. És ha sokat kell tanulnom (10.es vagyok gimis, szóval mindig rohadt sokat kell) akkor lemegyek az előszobába, es mellette tanulok, az is sokat jelent neki (főleg h közbe mindig maszírozom)

Ha csak kint tarthatod es nincs rá időd, inkább keress neki egy masik gazdát, mert nagyon szenvedhet:(((

2016. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Ez kemény állatkínzás.
2016. dec. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Mit tegyél? Néha azért beengedhetnéd, nekem is van, Füge a neve. Mi rakattunk kutyabejárót a ház ajtajára, így amikor ki kívánkozik, kimegy, meg minimum 1-2 órát sétálunk vele. Mivel nem jó kint tartani télen folyamatosan ezen úgy javíthatsz, ha magadhoz beengeded, és emberközelben lesz, tanulás közben ha ott fekhet melletted, már az is sokat javít a fent említett problémán. Az enyémnek a kutyaágya itt van mellettem, a konyhában a kutyaedényei, velünk eszik, nappaliba is bejöhet, mindenhová. Ő a részünk. Figyelj, sétálni vidd el legalább ha csak fél órára, de az 1 óra jobb lenne, és enged be szegényt, ez a kutyafajta családcentrikus, állandóan a gazdi árnyéka szeretne lenni. :( engedd be tanulni úgy is tudsz ha ott van veled, és azért nem kell túlzásba vinni mindent, egy közös lazítás a kutyával neked is jót tenne. Meg ha fázik, akkor gondolom nem volt hozzászokva a hideghez. Előző szezonban kint vagy bent tartottátok? A szivacs nem jó, nem az hőszigetel, ha hőszigetelő ólat akarsz akkor nikecelt illessz bele, úgy hogy két fa között legyen... De a legjobb, ha többet van bent, és minimum 1 óra sétát, legvégső esetben fél órát de vidd el. Az a félévi ötös meglesz, nem ezen a napi 1 órás sétán múlik. És szerintem próbáljátok meg a kutyabejárót beszerelni, hasznos, szabadon közlekedhet, és engedd be, hadd legyen mellettetek. A vizslák nem szeretnek egyedül lenni. Volt egy szomszédom aki őrzőkutyaként akarta alkalmazni a telkén, és amikor beugrott hozzá 1 órára, megetette elment, akkor nagyon sírt szegény eb. És még csak nem is őriz. A vizsla mellett betörtek hozzá. A lelkiismeretednek akkor lesz jobb, ha továbbra is rászánod azt az időt, amit egykor, no és a mínuszokban nem fogja jól érezni magát. Az enyémnek ruhája is van. Az a fura, hogy mondod, hogy reszket, és elnézed. Így okkal lehet lelkiismeretfurdalásod, hiszen tudod, hogy magányosan fagyoskodik ott kint. Az enyém itt van a szobámban, van egy saját kutyaágya, és nekem is sokkal jobb a hangulatom, ha itt van. Dumálok neki, nézek filmet szeretem ha a háttérben szöszmötöl. Még a szuszogását is hallgatom éjjel, arra alszom el.
2016. dec. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Engedd be....

-6 fok van kint... Megfagy!!

2016. dec. 12. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mivel csak 13 éves vagy, így nem hibáztatlak, viszont a szüleid kőkemény állatkínzók!

Látjátok, hogy reszket a kutyátok annyira fázik.

A vizsla eleve nem kinti kutya, ráadásul hidegtől függetlenül átlagon felül igényli az ember közelségét.

Nekünk is vizslánk van, bent alszik velünk a lakásban, követ még a mosdóba is minket, el nem tudnám képzelni, hogy az udvaron tartsam főleg most, hogy fúj a jeges szél odakint....

A felelős állattartáshoz az is hozzátartozik, hogy képesek vagytok belátni, ha nem tudjátok kielégíteni a kutyátok igényeit (márpedig itt erről van szó) és kerestek neki új, gondos gazdát.

És akkor azt még nem is említettem, hogy egy vizslának nem elég az, ha napi 1-2 órát ellabdázgatsz, trükközgetsz vele a kertben...


Beszélj a szüleiddel, hogy ez így tarthatatlan állapot, vagy így, vagy úgy, de változtatni kell a helyzeten a kutyátok érdekében.

2016. dec. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad kint tartani télen, tönkremegy az egészsége szerencsétlennek. Emellett szenved is.

Mit tegyél? Próbálj neki gazdát keresni, olyat, aki úgy tartja, ahogy egy vizslát kell.

2016. dec. 12. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Újabb "kedves szülők", akik kerti dísznek vizslát vesznek. Csak azt nem tudom, hol vannak ilyenkor az állatvédők? Ez KŐKEMÉNY ÁLLATKÍNZÁS!!!!
2016. dec. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!