Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy számoljam ki, hogy...

Hogy számoljam ki, hogy mennyi kaját adjak egy 13,5 kg-s kutyának? (Képl

Figyelt kérdés

5 hónapos, beagle.

Tápot eszik vagy főzök neki.

Ezért nem tudom, hogy akkor mennyi kaját kapjon.

Ha csak tápot enne könnyebb lenne.

Most három napot nem voltam vele és látványosan hizott.

Azért csatolOM a linket, hogy megtudja nézni aki szeretne, hogy milyen a testalkata stb.


Előre is köszönöm a

válaszokat.


[link]


2016. dec. 22. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
hát kölyök korban az a jó ha soványkás, mert nem terheli az ízületeit habár ez főként a nagytestűekre vonatkozik de a kicsiknek sem tesz jót ha túlsúlyosak. Én is próbálkoztam számolgatni meg stb. de beleuntam és azóta szemmel saccolom hogy mennyi legyen meg figyelem hogy kövér-e vagy sovány, mondjuk csak annyit eszik amennyi belefér. Szóval szerintem ha most kövérnek tűnik akkor kapjon kicsit kevesebbet és pár nap után meglátod hogy fogy-e vagy sem. Akkor van jó súlyban ha a bordái tapinthatóak és ici-picit talán látszanak is. nem kell éheztetni de komolyan jobb ha soványabb az átlagnál.
2016. dec. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
68%
#1 - csak az instagramját szerette volna reklámzoni.
2016. dec. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
#2 lehet, de hát válaszolni azért illik :DD
2016. dec. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm első a választ, nem reklámtok van szó.

Megpróbálom így, az a baj imád enni én meg mindig meglagyulok neki.

2016. dec. 23. 02:05
 5/11 Gryphon ***** válasza:
87%
en is tappal etetem. de fozunk is neki. ilyenkor kapja a majdnem teljes adag tapot + nyakon ontjuk a fozottel. igy jobban megeszi.
2016. dec. 23. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kölyök beagle... Ajánlom a dog chow kölyök kutya tápját, ha nagyobb lesz, akkor josera vagy eukanuba, akár royal cannin. Mindkettőnek a csomagolásán fel van tüntetve, hogy mennyit kell adni, plusz van mérőpohár is van hozzá, vagy felnőtt vagy diétás táp. Ha elmúlt 1 éves, akkor át lehet váltani a napi 2x étkezésről napi 1x étkezésre, egészen 7 éves koráig. Főzni felesleges neki, mivel az is hízlal, a kutyafajta pedig alapból hízékony.


A kép alapján a kutyán minimum 5-8 kg plusz van, ha nem veszed vissza a kaját, akkor rá fog menni az ízületeire, rosszul fog növekedni és formálódni, rossz lesz a tartása vagy el fog deformálódni akár a lába is. Ha nem akarod ezt, akkor kőkeményen be kell tartatni.

2016. dec. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

8kg plusz.

Ez nagyon nagy túlzás, a vele korabeli haverok is hasonló sulyuak.

Max 1-2kg felesleg van rajta

2016. dec. 23. 22:42
 8/11 A kérdező kommentje:
Hogy nézne már ki 8 vagy 5 kgsen?
2016. dec. 23. 22:59
 9/11 anonim ***** válasza:
Mi BARF-ozunk, sokkal jobban néz ki a kutya, mint táppal meg házikoszttal.
2016. dec. 24. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kutyának kifejlett korában 10-14 kg közöttinek kell lennie, nem pedig 5 hónapos korában. Ezt tarts szem előtt.. ;)
2017. jan. 2. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!