Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol tudnék fajtiszta Dobermann...

Hol tudnék fajtiszta Dobermannt venni?

Figyelt kérdés
Hol tudnék országon belül, maximum 80E forintért Dobermann kiskutyát venni? Miért szokták sokan megcsonkítani a fülét farkát?
2016. dec. 25. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

1) tenyésztőnél

2) ennyi pénzért nem kapsz törzskönyves, fajtatiszta kutyát

3) mert az "jól néz ki" (általában azoknak a fajtáknak(vadász kutyák és bull-típusúak) csonkítják a fülét és a farkát amelyeknek eme testrészeik túl érzékenyek. Dobermannál nem tudom miért)

2016. dec. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

80 ezer forintért egy szaporítós,idegbeteg korcsot kapsz.

Ha van, nézz szét a fajtamentőknél, vagy menj el menhelyre,ha nem tudsz rászánni 150+ ezret.


De egy forinttal se támogasd a szaporítókat!


A fülét azért (már amennyire én tudom) ma már csak azért mert "menő".

2016. dec. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Faj = kutya

Fajta = Dobermann


Amit te keresel azt fajtatisztának hívják, de ennyiért nem fogsz találni.

2016. dec. 25. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem. Szóval ha kétszer ennyit is rászánok, vagy két és félszer ennyit akkor hol tudnék vásárolni egy idegrendszerileg stabil dobit?
2016. dec. 25. 00:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Náluk nézelődj. Nem 100% hogy mind tenyészt még de érdemes megnézni az oldalukat esetleg facebookon is utánuk nézni.

2016. dec. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

80 ezerért sehol.

Dobi tenyésztőket már linkeltek neked.

A fül-és farokcsonkítás azt a célt szolgálta, hogy kisebb legyen a támadási felület a kutyán, mivel ők eredetileg sintérkutyának lettek kitenyésztve. Manapság már egyre kevesebben csonkolják, a fülvágás elvileg már tilos is hazánkban.

2016. dec. 25. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
von Kárpátia kennel - ez nincs a linkek között.
2016. dec. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!