Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen egy csivava?

Milyen egy csivava?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek volt három is. Ő azt mondja, nagyon jó kutya. Viszont van egy másik ismerősöm. Neki sosem volt csak a szomszédjának. Ő azt mondja, hogy agresszív.

Szerintem ez csak a neveltetéstől függ.

Ti mit gondoltok?

Akinek volt már az írjon tapasztalatot.

Ne csak a természetéről hanem úgy mindenről.


A válaszokat előre is köszi. :)



2016. dec. 25. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Sose volt csivavám. Nálam a kutya 40 kg-nál kezdődik. De...

Azt vettem észre, minél kisebb egy kutya, annál agresszívabb. És nem azért, mert ez genetika.

Hanem mert egy nagytestű kutyát csak úgy tudsz kordában tartani, ha neveled. Ha ez elmarad, emberre, állatra egyaránt veszélyes, nem tudsz vele mit kezdeni. Ezzel szemben egy agresszív kistestűt simán arrébb löksz, így a kistestűek gazdája nincs olyan szinten rákényszerítve a nevelésre, mint a nagytestű kutyák gazdái.

Na meg hát a kicsik olyan cukik....


Szóval a kistestűek közt sokkal több a neveletlen.

2016. dec. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan olyan lesz, amilyen nevelik. Picike, de intelligens, lehet tanítani, sőt akár sportolni s vele, mert szívós. (Persze ezeknek feltétele, hogy jó tenyésztőtől legyen a kutya, ne 40 ezres jófogásos hírdetésből)

IGényli az embereket, társállat, de pici gyerek mellé nem ajánlott, mert apró termete miatt, érzékenyebb lehet a kicsi gyerekek szeretgetésére.

Jó táp, aktív élet, sok foglalkozás és tökéletes családi kedvenc. Nevelés mellett. Azért mert cuki, meg picike, nem szabad neki semmivel sem többet megengedni, mint ha pl. német juhász lenne... :)

2016. dec. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi. :)

Aki tud az még írhat tapasztalatot.

Amúgy második válaszoló. Neked volt csivavád?

2016. dec. 25. 18:20
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Sok csivava van körülöttem, nekem nincs. De kistestű kutyánk van nekünk is, meg egy pár nagy. Mind ugyanúgy van nevelve :)
2016. dec. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csivava keverékem (5 kilós) és nem tudok róla rosszat mondani. :) Ha van valami konkrét kérdésed szívesen válaszolok. ;)
2016. dec. 25. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon aranyos kiskutya.Néha morog,meg harap,de általában rendes kiskutya.Kicsit játékos.És ha szobatisztaságra neveled könnyen benevelhető.Szereti az embereket.A mi csivavánknak külön ilyen kis helye volt a szobába de jobban szeret emberrel aludni.:) remélem segithettem :).És hasznos amit irtam.
2017. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a páromnak van csivavája, meg az anyukájának. A páromé nagyon ragaszkodik a gazdájához, de azért lehet simogatni. Az anyukája kutyája nagyon barátságos. Alapból mindkettő nagyon játékos, de ha idegent látnak brutálisan tudnak ugatni és morogni :D Szerintem nagyon aranyos kutyák, de tény, hogy sokat kell velük foglalkozni.
2017. márc. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!