Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos, mit csináljak vele?

8 hónapos, mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Rokonomék vettek egy yorkiet nyár elején. Egyszer elvitték sétálni és mivel a kiskutya nagyon félt, a kislány megunta... Lerakták a pincébe ahol fűtés van. Volt előtte egész nap víz-kaja de semmi inger max néha lementek megsimogatni. Most 8 hónapos, a tenyésztő amikor ment látogatóba erre rájött es visszaakarta venni, de megegyezés alapján hozzam került. Nekem van egy 11 éves yorkiem, de ő vak így nem tudnak együtt játszani. A kicsi (Pihe) fél az emberektől, zajoktól MINDENTŐL. Életében egyszer, 4 hónapja volt sétálni es egy sötét helyen lakott. Most került hozzám a mai napon. Egyenlőre még csak ismerkedünk, de hogyan folytassam? A teraszra ma már kivittem, de ott is nagyon félt. Fogom vinni szocializációs térningre, de amíg ilyen félős nem akarok rontani vele. Valami tipp? Az udvarra holnap kimegyünk.

2016. dec. 26. 21:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Jelenleg tápot eszik szerintem így is fog maradni. A táp amúgy Fit Active Puppy Hipoallergén. A tenyésztő ezt ajánlotta. Meg kap B-vitamint. Szeretném sok helyre magammal vinni. Nem kezdő kutyás vagyok azt még leírom :) Mudi is van a családba vele dolgozom is.
2016. dec. 26. 21:48
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hozzank 6 honaposan kerult az ingerszegeny kornyezetben fejlodott kutyusom.

Retteg minden embertol meg most is. A ferjemert meg ertem rajong mar es a baratnomet is elviseli.

Most 9 honapos es mar szeret setalni de megsimogatni nem hagyja magat. A csaladomnak se nagyon. Aposomat mar elviseli ha csak ugy ott van nem bujik el. Neveloapamnak es ocsemnek megengedte hogy megsimogassak. Apam melle ma befekudt a kanapera. De noverem pasijat folyamatosan ugatta es nagyon felt tole. Alig tudtam leallitani.


Nalunk ami bevalt: egy nagyon biztos ham amibol nem tud kibujni mert ha megijed akkor elfut es ki tud bujni barmilyen nyakorvbol. Sajnos tapasztalat.


Igazabol en azt csinaltam ha seta kozben batran elmegy idegenek mellett, anelkul hogy menekulni probalna, akkor megdicsertem.


Most mar tudunk normalisan setalni.


Ha vendegsegbe mgyunk mindog visszuk a boxot ahova be tud bujni. Ha ugy gondolja kijon korulnezni de ha nem bent marad vagy barmikor visszamehet.


Ha hozzank jonnek vendegek mindig jutifalattal kozelitenek hozza de nem hamar engedi magat megsimogatni. Azt nem engedem hogy kergessek

Van hogy en fogom.olben amig megsimogatjak csak hogy tudja nem bantja senki.


Turelemjatek de mi haladunk. Nem tamad felelembol es egyre nyitottabb.

2016. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ő inkább lefekszik a földre és remeg :( Ha valaki oda akar menni hozza egyszerűen elrohan (engem kivéve).
2016. dec. 27. 12:58
 4/6 anonim ***** válasza:
Akkor senki ne közelítsen felé. Legyetek el. Mintha ott sem lenne. Előbb-utóbb megtanulja, hogy nem kell félni tőle.
2016. dec. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen a remeges nekunk is megvolt. Kerj meg ismerosoket hogy gyakoroljatok. Vigyetek ki a parkba es te csak beszelgess mas emberekkel de ok ne foglakozzanak a kutyaval. Ra se nezzenek. Aztan setaljatok kozben amig te beszelgetsz az ismerosoddel. Elobb utobb megszokja hogy nem csak "anya" van.
2016. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen!
2016. dec. 27. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!