Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyatáp legyen?

Milyen kutyatáp legyen?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves 10-12 kg körüli kutyánk. Eddig Fitmin gabonamentes tápját kapta, de mostanában rettentő rossz állagú, szagú és mennyiségű a széklete. Nagyon gyanakodunk arra, hogy csirke intoleranciája van, mivel itt volt a karácsony és kapott elég sok csirke csontot (nyersen) és ezzel a széklete láthatóan lágyabb lett a napokban. Szeretnénk csirke mentes tápra váltani, ami lehetőleg kevés gabonát tartalmaz és elfogadható az ára (mondjuk olyan 1000 ft/kg-os áron) . Párat már néztünk szerintetek ezekből melyik a legjobb és tudtok még ajánlani hasonlókat:

1. Lukullus Charolais-marha & pisztráng teljes kiőrlésű rizzsel:

[link]

2. Greenwoods Adult pulyka & rizs:

[link]

3. Meradog pure pulyka & burgonya gabonamentes:

[link]

4. Taste of the Wild - Pacific Stream Canine:

[link]


Szóval tudtok segíteni? Mindenki véleményére kíváncsi vagyok! A válaszokat előre is köszönöm!



2016. dec. 27. 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek közül csak a taste of the wild-ot próbáltuk, de kiváló minőség a maga árkategóriájában. A termékről külföldi oldalokon is rengeteg pozitív értékelés van, elégedett vásárlóktól.
2016. dec. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :) ! Nekem is a TOW a legszimpatikusabb, úgy tűnik ez lesz a "kiválasztott" . Először megijedtem amikor megláttam a zoopluson, hogy a 13 kg-os TOW akció nélkül 21 000 ft. Aztán utánanéztem és máshol akció nélkül 15 190 cagy e körüli az ára. És akkor ők nem hülyítik a vevőket :D , na mindegy :D . Esetleg nem tudja valaki, hogy Fressnapfban lehet kapni? És ha igen akkor mennyiért?


Egyébként jöhetnek még válaszok.

Ja és aki próbálta már, annak szerette a kutyája? Az enyém nagyon válogatós :/ .

2016. dec. 27. 15:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezek mind jó tápok. Amit javasolni tudok még az a Brit Care. :)
2016. dec. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk táp csak amolyan vésztartalékként van tartva, de a Lukullust, és a Taste of the Wild tápokat próbáltuk már. A Lukullus-ért az én kutyáim nem rajongtak, a TotW tápokat viszont szerették. Most hirtelen nem jut eszembe a neve, de a pirosas csomagolású volt az egyik kedvencük, a másik amit linkeltél. Jelenleg Platinum van itthon, ezt is szeretik. :)
2016. dec. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Fresiben nibcs de a real nature kb ugyanazt tudja.


Azt nem tudom hogy gabonamemtes-e de csirke mentes tuti van. A baratnom a halasat adja az allergias kutyusanak.

2016. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat (jöhet még vélemény) !

A Brit Care-t is néztem, de valahogy a Taste of the Wild szimpatikusabbnak tűnik, de akinek Brit Care-rel van tapasztalata azt szívesen elolvasnám. Hát a Lukullus-t el is vetettem, nem nagyon tetszik, hogy olyan fura az alakja, de azért lehet valamikor kipróbáljuk. Az "álom" tápot keressük, amit szívesen eszik, jó lesz tőle a széklete, nem ereget folyamatosan irtó büdöseket tőle (mint a mostanitól) . A pirosas csomagolású a Meradog, nekem abban az nem tetszik, hogy nem a hússal kezdik az összetevőket :/ pedig az a legfontosabb egy kutyatápban.

Real Nature-t megnéztem csak hát drágább, mint a Taste of the Wild, de mégsem jobb, hanem ugyanolyan.

2016. dec. 29. 12:58
 7/10 A kérdező kommentje:

Mondjuk most a Real Nature-t jobban megnézve, mintha jobb lenne, mint a Taste of the Wild. Magasabb a fehérjetartalma. Valaki nem tud egy adagolási útmutatót írni hozzá? Én ezt a fajtát néztem ki: [link]

És holnap mindenre 20 % kedvezmény van, tehát így nagyon jó áron lenne.

2016. dec. 29. 13:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Esetleg tudnám javasolni a Farmina N&D tápokat. Kiváló minőségű prémium tápok. Az általád megadott árkategóriát ugyan egy kicsit meghaladja a gabona mentes, de a minimális gabontartalmú 1150 Ft / kg.


[link]


A Farmina N&D Low Grain Adult Medium bárány & áfonya minőségi száraz kutyaeledel összetétele a következő:


60% prémium minőségű állati eredetű összetevő

20% gyümölcs, zöldség és ásványi anyagok

20% gabona - génmanipuláció-mentes.



Ez pedig a gabona mentes.


[link]


51% bárányhús: 26% friss és 25% szárított új-zélandi bárányhús, kiváló bőrproblémák esetén

Fehérjékben gazdag: 70% állati fehérjeforrás

30% gyümölcs és zöldség: áfonyapor, más gyümölcsök, zöldség és növényi kivonatok látják el a szervezetet létfontosságú vitaminokkal és tápanyagokkal.

2016. dec. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

No, ha már így kiemelted, akkor kötözködök egy kicsit!


Ha allergiagyanús a kutya, akkor én futnék egy kört egy limitált összetevős, egzotikus fehérjeforrást tartalmazó táppal, vagy ugyanilyen főzött kajával (magyarul olyan husi kéne neki, amit még soha nem evett, tehát nem is lehet allergiás rá és nem tartalmaz sok mást). Hogy példát mondjak, mi anno ezt próbáltuk: [link] a dokink meg az Eukanuba Dermatosis F&P-t (ami halas-krumplis).

Ha feltisztul az allergiája, akkor lehet kísérletezni, hogy ezt-azt visszavezetsz / bemutatsz az étrendjébe. Ami azért érdekes számotokra, mert a csirkeallergiával nem mindig, de gyakran együtt jár a tojásallergia, illetve az egyéb baromfi allergia. Gondoltam szólok, mielőtt megveszel egy 12 kg-s zsákot belőle :)


A Real Nature táppal is kötözködök egy picit: marha - nyúl - kenguru. Ez utóbbi kettőt nem véletlenül szokták allergiás kutyáknak adni (meg a szarvas, ló, csincsilla): nehezen beszerezhetőek ezért az átlag kutya nem találkozik vele ezért nem is lehet allergiás rá. Viszont, ha te elkezdesz ilyennel etetni, és másfél év múlva kifejleszt rá a kutyád egy remek kis allergiát, mit fogsz neki adni? Én a helyedben meghagynám ezeket jolly jokernek.


Amúgy ezek egy részét (Lukullus, TotW, Farmina N&D tőkehal-narancs, Markus Mühle Black Angus) átnézettem egy nagyon jó dokival, amikor még csak a baromfi allergiája volt biztos a kutyámnak, azt mondta, hogy tápérték szempontjából mind nagyon jó. Saját tapasztalat sajnos nincs velük - a szentem tárolási atkákra is allergiás úgyhogy főzünk neki...


TL;DR:

Szerintem a legbiztosabb választás a halas Real Nature vagy halas-narancsos Farmina N&D. (a barisban van tojás.)

2016. dec. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én jelenleg Brit care-rel etetek, nagyon bevált, helyrehozta a kutyám gombás bőrét is, feltétel nélkül ajánlanám -csak ne vegyél helyette "mindegy" alapon Brit Premiumot, mert arról épp az ellenkezőjét tudom elmondani, számunkra gagyi. Real nature nekem is a kívánságlistámon van, ha most nem lenne itthon táp, vagy újat kéne választanom, holnap rohannék megvenni egy zsákkal :)

(Egyébként a macskám a konzerveket kapja a márkából, abból jelesre vizsgázott.)

Totw-ot én is nézegettem, jó-jó, de az tűnt fel, hogy elég sok borsót tartalmaz, szerintem találni nála jobbat is.

2016. dec. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!