Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik szuper-prémium tápot...

Melyik szuper-prémium tápot illetve ízületvédőt válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A dupla fizetés alkalmával -és a hideg időre való tekintettel- szeretnék egy szuperprémium kategóriájú tápot rendelni udvari német juhász keverékemnek, de sehogy sem jutok dűlőre, melyik lenne a legjobb választás.

Leírom a kitételeimet az eledellel kapcsolatban:

- gabonamentes

- csirkehúsmentes

- min. 70%-os hústartalom

- 30% körüli fehérjetartalom (>40% már kicsit soknak tartok)

- sokféle hús!


Az alábbiakat néztem:

- Real Nature /Wilderness/

- Taste of the Wild /Southwest Canyon/

- Orijen /Red/


A többi tápból nemigen találok a kritériumoknak megfelelőt.


Másik kérdésem az ízületvédőre vonatkozik. Por állagút szeretnék venni, gondoltam a pl. Luposanra. Esetleg tudnátok mondani egyéb, jól bevált készítményeket?


Köszönöm a tanácsokat!



2016. dec. 12. 21:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a Sh-Ark Extra cápaporc vált be, bár kapszula, de por van benne. :D tápok közül pedig ajánlom a Brit Care-t, a feltételek többségének megfelel :)
2016. dec. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Sok-sok éve vannak kutyuim, és nem sza....al etetem őket, de van egy realitás.


Megveszed a hiper-szuper tápot kg-ként méregdrága áron, közben meg veszel a hentesnél akár színhúst, (farhát, máj, vese, comb, akármi)

és mellette bármilyen zöldséget is készíthetsz, és sokkal olcsóbban kijössz.


Én néha zöldkagyló kivonatot adok a kutyusnak, és kutya béres csepp-et, de egyik sem élet-halál kérdése.


Ez a kérdés ugyanolyan mint az embereknél.


Egy ember gyereknek és felnőttnek is adhatsz minden nap téliszalámit, és kaviárt, de attól még nem lesz jobb és szebb és egészségesebb.

2016. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Jelenleg is Brit Care-t fogyaszt :) Valóban remek táp, de szeretnék egy különlegesebb, magas minőségű tápot választani.

A cápaporcnak utánaolvasok, köszi!

2016. dec. 12. 21:17
 4/11 A kérdező kommentje:

Barfozásra jelenleg nincs lehetőségem, következő, arra ideálisabb élethelyzetre várok, hogy elkezdhessem.

Így maradjunk a tápoknál.

De ha így egyszerűbb: vegyük karácsonyi ajándéknak.

2016. dec. 12. 21:19
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Az izületvédők sz.rt se érnek, ha nem folyamatosan kapják, és akkor is addig, míg kapják. Kizárólag a pénzed dobod ki ilyen egyszeri körrel, semmit nem ér.
2016. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én a fresiben vettem zöldkagyló pelletet. Nagyon meg vagypk elégedve vele. Kiskutyám fájlalta sokat a lábát pl igrabugráláskor vagy lépcsőzéskor. Mióta ezt kapja semmi.


Nekem az orijen már a nagyon túlzás kategória de a real nature elég szimpi. Az én kutyáim mondjuk a halasar szeretik.

2016. dec. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen, én is attól félek, hogy egy Acana-ban vagy Orijenben már inkább az ember kedvéért raknak bele például "napon szárított lucernát"(?), miközben a kutyának semmi haszna belőle.

Az ízületvédőt kúraszerűen ajánlják...ettől függetlenül én is napi rendszerességgel adtam eddig fajtájából adódó betegséghajlam miatt, ám most elfogyott, és kíváncsi lennék, kinek mi vált be.

2016. dec. 12. 21:32
 8/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha csak egyszeri alkalomról lenne szó akkor ne válts tápot,mert semmi értelme venni egy tápot amit később nem tudsz megvenni csak most egy zsákkal.


Izületvédővel is ez van. Egészséges kutyáknál kúraszerűen kell alkalmazni,idősebb izület problémás ebeknél folyamatosan kell adni.


Szóval ez sem olyan egyszer dolog,nem lenne értelme.


Én N&D bárányossal etetek, két kistestűt, szerintem pont megfelel neked a leírás alapján viszont 12 kg 19 ezer. Nekünk ez 3 hónapig elég.

Egy nagytestűnek szerintem ez pont egy havi adag kaja.

2016. dec. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
1# vagyok. A felsorolt tápok közül én a Real Nature-t választanám. Az Acana valamiért nem szimpatikus, nem tudom pontosan, talán amit írtál, túl sok benne a flanc. Elvileg a sok fehérje valóban nem tesz jót, ezzel viszont nincs tapasztalatom, szóval biztosat nem tudok mondani. Amivel én etetek (Brit Premium) a normál aktivitású kutyáknak 25%, a sportkutyáknak pedig 30% fehérje van benne, sosem volt gond. :)
2016. dec. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk az Orijen nem jött be, pedig kísérleteztem vele egy jó ideig, de gyakrabban volt hasmenése a kutyának. Aztán Real Nature Wildernesst kapott sokáig, az jó volt, csak aztán egyszer észrevettem, hogy a Real Nature sorozatban van egy hidegen préselt táp, neve nincs, ez az, ami nem Wilderness és nem Country :) Azóta ezt kap, mert szimpatikusak a hidegen préselt tápok. Marha+kacsa+hal, van S/M és L-XL, Junior, Adult és Senior kutyáknak, kisebb és 15 kilós kiszerelésben is, én a Senior L-XL-t szoktam venni, már vagy fél éve ezt kapja és teljesen tökéletes a széklete. Ami még szimpatikus nekem, az a szintén hidegen préselt Markus Mühle Black Angus, lehet, hogy még kipróbálom, csak nincs kedvem folyton tápot váltani.


Ami az ízületvédőt illeti, az enyém Flexivet Go-t és Aptus Apto-Flexet kap és látom a hatását, mert neki van egy kis probléma a bal vállával, de ezekkel nem sántít 20 km-től se, márpedig ezek a problémák ritkán szűnnek meg maguktól 9-10 évesen. Valaki itt ajánlotta múltkor, hogy Biotech USA Arthro Guardot ad a kutyának, messze jobban megéri, mint a kutyáknak vehető cuccok, mert elég sok a hatóanyagtartalma. Engem nagyjából meggyőzött, ha elfogynak a mostani cuccok valamikor jövőre, szerintem kipróbálom.

2016. dec. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!