Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy nevezzek be?

Razman Eszter kérdése:

Hogy nevezzek be?

Figyelt kérdés
Szeretném a kutyámat kiállításra vinni hogy lehessen pedigree-je . Hol kell nevezni ? Mennyibe kerül ? 12 éves vagyok én is vihetem a kutyámat ? Légyszi írjátok le ennek az egésznek a menetét !

2017. jan. 1. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát ez nagyon nem így működik.

a pedigree családfát jelent, ami a törzskönyvbe van lejegyezve.

kiállításra pedig csak törzskönyves kutyával nevezhetsz.

ha a kutya megvételekor nem kaptál tk-t, akkor már elbuktad az egészet.

ha a fajtájának a törzskönyveztetése még nyílt, kaphat b-s törzskönyvet, ami szerintem semmire se jó a te esetedben, mert nem jár hozzá családfa.

2017. jan. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nevezheted hobbi kategóriába de ettől nem kap törzskönyvet.

Indulhatsz vele a b torzskonyvert.

Miért kell neked pedigree?

2017. jan. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha a pedigreen a törzskönyvezettséget érted, azt nem kiállításon adják, hanem a kutya tenyésztője váltja ki, és már azzal együtt vásárolod a kölyköt.

Kiállításra eleve csak törzskönyvezett kutya nevezhető.


Vannak hobbi kiállítások keverékeknek, de ez csak egy játék úgymond, hobbi szépségverseny, szórakoztató program a gazdinak, egyéb értelme nincs.


Tehát a kérdés: törzskönyvezett kutyád van-e? Ha nem, akkor nem tudsz vele kiállításra nevezni.

2017. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem törzskönyvezett de b kategóriás pedigreet akarok
2017. jan. 10. 19:24
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha nem törzskönyvezett, akkor sehogy. Keveréknek minősül. B törzskönyvet tudtommal már nem állítanak ki.

De hogy biztos legyél a dolgodban, keresd fel a fajtaklubot, ahova a kutyád tartozna, ha fajtatiszta lenne, és tőlük kérdezd meg.

2017. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!