Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászt panelba? Vélemény...

Németjuhászt panelba? Vélemények, tapasztalatok? Esetleg fog ugatni ha kell ha nem?

Figyelt kérdés
Lenne időm rá lefárasztani edzeni túrázgatni

2017. jan. 2. 08:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%

Ne!

Panelba alapvetoen nem valo kutya, de ha megis az legyen valami kistermetu, alacsonymozgasigenyu. A nemetjuhasznak elegge nagy a mozgasigenye, gyakorlatilag allatkinzas lenne. (Meg mielott valaki jonne ezzel: az is az, ha valaki lancon vagy egy 5 nm-es kennelben tartja a kutyajat). Valassz egy kisebb fajtat.

Arrol nem is beszelve, hogy valoszinuleg eszmeletlen karokat okozna a lakasban...

2017. jan. 2. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
31%

Egy kutya nem csak az ugatásról szól ám...Három hete van egy törpetacskó keverék kutyám. Ami ugyebár eléggé kicsike. Mégis, képzeld, szétrágta a szekrénysor szélét, a papucsomat, meg ha egyedül lesz itthon ki tudja milyen károkat okoz. Nem hiszem, hkgy te sulival vagy munkával együtt, tudnál tartani egy németjuhászt PANELBAN. Mert alap, hogy nagytestű kutya kivan zárva panellakásba. Válassz egy kistesűt szerintem, de előre szólok, hogy borzasztóan lefáraszt és alig lesz időd tőle más dolgokat csinálni, az elején este sírni fog, akkor felkel hozzá kelned, és megnyugtatni, de többször is előfordul ez majd egyetlen egy éjszaka alatt. Aztán sétálni is kell vinni. Reggel, délben, este a minimum egy kistestű(!!) kutyának, de én reggel, délelőtt 10-kor, délután fél háromkor és este fél hatkor viszem.

Meg ha beteg lesz akkor az pénz ám, és nem is kevés.

Tehát rengeteg energia, idő, és akár pénz is egy kutya. Hidd el, megéri, de figyelj rá kérlek. :) és ne nagytestűt vegyél, csak ha van lehetőséged elköltözni egy szép, nagy kertesházba.

(Örökbe is fogadhatsz egyébként kutyát ha érdekel. A miénk is örökbefogadott, a Fekete István Állatvedő Egyesülettől hoztuk. 16.000ftot helyben kellett fizetni mivel az összes oltása megvolt. Ivartalanítása nem volt, máricusban visszük, de arra is adtak 10.000 ftos kupont.) Sok sikert a kutyához, de tényleg ne nagytestűt válassz, mert az nagyon rossz lenne neki és neked is(szétszedne mindent kb.) :D

2017. jan. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Panelba alapvetően nem való nagy kutya? 30 kilós sharpei-nj keverékem gyakorlatilag olyan lusta, hogy ha nem követelném meg a napi 3-4 sétát ő ellenne itthon egy parkból kivágott gyepkockán, nem kéne neki a mozgás. :'D Viszont alattunk a kis yorki igazi energiabomba, egész nap ugat, totál idegbeteg... Akkor most...? Nem mérettől függ!!!
2017. jan. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
10%

Ostobáknak esetleg.

A szomszéd meg feljelent.

2017. jan. 2. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
A kutya sokat és feleslegesen csak akkor ugat ha oka van rá. Ha nincs elegendő fizikai és szellemi fárasztás illetve ha nincs megnevelve. Én egy dalmatával élek panelban. Abszolút nem a mérettől függ. Az enyém normális,a szomszédokat megszoktam kérdezni, egész nap hangját se hallják.
2017. jan. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
A lakótelepen is van egy gyönyörű németjuhász és bizony panelban lakik (egy yorkival együtt). Úgyhogy biztos meg lehet oldani.
2017. jan. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Hát reménykedem benne
2017. jan. 2. 11:09
 8/15 anonim ***** válasza:
63%

Azt tudom, hogy az én németjuhászom megkergülne egy panelban. Most 8 hónapo, főleg kinti kutya, de ha egyedül vagyok itthon bejöhet. Szokták mondani, hogy a kertben úgyse szaladgál a kutya. Ez nála nem igaz. Ha éppen egyedül van, fogja a labdáját és szaladgál/játszik vele. (mind emelett a lakásban, ami elég nagy, szépen viselkedik, mert kicsi korától arra szoktattuk, hogyha bent van nyugi van. Tehát nem játsszunk vagy örjöngünk) Arra azért készülj fel, hogy a németjuhász egyike azon fajtáknak, amik iszonyatosan vedlenek, szóval valószínű mindig rengeteg szőr lesz a lakásban. (én az enyémet itt a téli időszakban heti 1x megfésülőm, de ennél sűrűbben nem szabad, hogy a bundája alsó rétege ne veszítsen sok szőrt) Ha tényleg panelban akarod tartani, akkor érdemes napi 2-3 órát aktív fárasztással (agyi+fizikai) tölteni, hogy bent ne romboljon. Persze emellett rövidebb hoszabb séták ajánlottak.

Tenyésztőtől vedd a kutyát (ha nem sikerült meggyőzni, hogy ne tartsd panelban) és ő segít kiválasztani a megfelelőt. (legyen kevésbé domináns és inkább olyan lustácska). Szerintem inkább szukát vegyél (később ivartalanítsd és akkor tüzeléssel sem lesz gondod), mert azok kisebek, talán valamivel nyugisabba (bár az enyém is szuka és jelenleg nem annyira nyugis)+ nem kezd el jelölgetni, amire azért a kan kutyák hajlamosak és egy kis lakásban ha mindent összepisil egy akkora kutya mint az nj akkor ott "kellemes" illatok lesznek..

2017. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Hat az a baj hogy a kolykok nagyon aktivak. Nekem spanim van. Es tud tombolni rendesen pedig kert is van es setalunk is.


Egy felnott kutyanal mar hamarabb el tudom kepzelni. Pl. ahol regen laktunk rotit tartott egy bacsi. Sose hallottuk hangjat. Meg setanal sem volt izgaga vagy ilyesmi. Mondjuk mar oreg volt lehet fiatalabb koraban tobbet rombolt o is.

2017. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Munkavonalu jucim van, panelban. Semmi gond nincs vele! Le kell rendesen mozgatni. Szimatmunkat, engedelmest meg trukkoket csinaltatok vele a rengeteg seta, turazas mellett. A nj azok szerint nem valo panelba, akiknek vagy sose volt, vagy nem tudjak, hogyan kell hatekonyan lefarasztani a kutyat.
2017. jan. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!