Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyers diszno veset, majat,...

Nyers diszno veset, majat, szivet, nyelvet lehet adni kutyanak? Ha megeszi lesz tole vmi baja? Valaki eteti ilyennel a kutyajat?

Figyelt kérdés
Az ajueszky virus miatt kerdezem.....

#kutya #disznóhús #BARF #ajueszky vírus
2017. jan. 4. 16:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nyers disznót NEM lehet adni! Pont az aujeszky vírus miatt.
2017. jan. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
"Az Aujeszky-betegség (álveszettség) egy sertés által terjesztett, herpeszvírus által okozott állatbetegség, mely az emlősállatok jelentős részét veszélyezteti. Emberre nem terjed át, de a lovakra, szarvasmarhákra, juhokra igen. Sertésekkel érintkező, nyers sertéshússal és belsőségekkel etetett kutyák és macskák szintén veszélyeztetettek, náluk a betegség minden esetben halálos. A betegséget Dr. Aujeszky Aladár, magyar kutató különítette el a valódi veszettségtől, 1902-ben."
2017. jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
40%
főzd addig, amíg nem lesz habos a lé teteje... utána odaadhatod, amúgy elpusztulnak
2017. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudsz az Aujeszky-betegségről, és mégis azon gondolkodsz, hogy nyersen adj a kutyádnak disznóhúst. Mégis mi a fene bajod van?
2017. jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Pont az Aujeszky-betegség miatt NEM lehet adni. Sertést, vaddisznót csak teljesen átfőzve szabad adni.

A tenyésztett disznók esetében egyébként kicsi a valószínűsége, hogy elkapja a kórt, de azért nem kizárható. Ha elkapja, akkor viszont biztos, hogy belepusztul, nem gyógyítható. Nem érdemes kockáztatni tehát.

Nyers csirkével, más baromfival, marhával, nyúllal stb. lehet etetni, de disznóval nem.

2017. jan. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Arrol tudtok h van olyan parazita es virus is ami nem minden szervet tamad meg???? Falun nottem fel. Siman ettek az ottani kutyaink nyers disznot...miota vasaroltam 1 kutyat es elolvastam a nyersetetest azota hallottam errol a cifra virusrol! Nyugi nem adtam neki meg soha disznot semmilyen formaban! Csak gondoltam kerdezek mert itt elvileg azert vannak az emberek!
2017. jan. 5. 05:49
 7/13 A kérdező kommentje:
Es azt foleg imadom miko vmi okostojas a wikipediabol vagy innen onnan kimasol egy reszt amit mar olvastam..... Tapasztalat erdekel, nem konyveszeti anyag...
2017. jan. 5. 05:51
 8/13 A kérdező kommentje:
Amugy annak aki rendesen valaszolt koszonom az infot
2017. jan. 5. 05:53
 9/13 anonim ***** válasza:
Milyen tapasztalat??? Normális ember nem ad a vírus miatt nyers disznót a kutyájának! Nem kockáztat. Pont!
2017. jan. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
33%
A régi időkben maradékot kapott a kutya,nem válogatott....
2017. jan. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!