Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás gazdik. Mikor mehetunk...

Kutyás gazdik. Mikor mehetunk ki sétálni?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hetes bichon havanese fiu kutyusom. Tegnap kapta meg a kombinált oltást. Azert egy héttel később mert idő közben horkurutja volt amiből hála isten felgyogyult teljes mértékben az orvos állítása szeitnt is. Szoval több helyen olvastam hogy ez az oltás utan ki lehet mar vinni. De olvastam azt is hogy még 2 oltás utan csak. Nagyon nyugodt,kevés állat van a közelünkben (azert írom le mert azt is olvastam hogy ahol kevés kutya/macska jár oda levihetem.)

Szoval azt szeretnem kerdezni hogy ti mikor vittetek le először ?

Elsőre is koszonom a válaszokat 😊😀😄



2017. jan. 5. 15:52
 1/9 anonim válasza:
0%
Már leviheted csak arra figyelj hogy ne egyen illetve ne nyaljon fel semmit a földről mert fertőzést kaphat tőle! Én a Yorkimat már 7-8 hetesen sétáltattam minden rendben volt! Ha oda figyelsz rá semmi baja nem eshet! :) Jó sétát!
2017. jan. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Leviheted már most is, különben nem tanulja meg a szobatisztaságot. Csak arra kell figyelni, ne érintkezzen más kutyákkal, és ne egyen fel a földről semmit.
2017. jan. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
Én úgy tudom egészséges kutyákhoz odaengedheted szocializáció szempontjából.
2017. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én a harmadik oltás után vittem ki. Addig csak az udvarban volt, máshova kézben vittem. Pedig közepes termetű és a 3hónapban már nem volt pille súlyú.
2017. jan. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.


Én nem kockáztatnam meg a helyedben.

2017. jan. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 hetesen hörghurutja volt, amiből most gyógyult ki. Extra hideg van, ráadásul 1 oltása van. Én tuti nem kockáztatnék, inkább később legyen szobatiszta, mint sose.... A 3 oltás után, amikor a doki engedélyt adott rá akkor vidd ki.
2017. jan. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi a kertbe rogton kivittuk azt mondta a doki oda mehet es felvihettuk a barataink garantaltan oltott kutyaihoz is jatszani. Illetve nekunk a doki azt mondta vigyuk nyugodtan a kombi utan mert parvo nem volt a kornyekunkon akkor es amugy is mar ved eleget de mas kutyakhoz meg nem mehettunk oda illetve fogyelni kellett ne egyen fel semmit. Azt mondta a szocializacio sokkal fontosabb mert nagyon kicsi esely van ra hogy elkapjon valamit de amit ilyen kiskorban megszokik ( zajok, targyak, ilyesmi)
2017. jan. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én nem vinném még ki, pláne hogy beteg volt és nagyon hideg lesz.

Majd a 2. oltás után kb. 10 nappal kezdd el.

(Amúgy hogy-hogy csak 1 oltása van? 6 hetesen nem kapott?)

2017. jan. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ket oltása van. Az elso a parvo. Ugye utána kapott egyet horkurut ellen. Es tegnap a kombináltat.
2017. jan. 5. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!