Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív a kutyám. Mit...

Agresszív a kutyám. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Karácsonyra kaptunk egy berni pásztor kutyat a batyamtol. Kicsit hamar vettek el a szüleitől, ugyanis november 10.en született, es december 23.an hoztuk el. Mostanra nagyon agressziv. Egyfolytában harap, es morog. De nem jatekbol. Mar ha morog is, rendesen felek tole. Pedig meg kiskutya. Es ugy barap harap hogy mar sebeim vannak, annyira faj. valaki tudna tanacsokat adni? Nem tudjuk mitcsinaljunk. Mi a hatasos modszer a leszoktatasrol? Nem akarjuk hogy majd ha 60 kg-osan is harapjon. SEGITSETEK! :(

#nevelés #Ksikutya
2017. jan. 6. 19:39
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

ma 20:42

Kutyát, mielőtt elhozunk, megnézzük, milyen a viselkedése az alomban. A tenyésztő tudja is, melyik kölyök milyen természetű. Eladáskor le is tisztázza, a leendő gazdának milyen kutya való.

Nem neked való kölyköt választottatok.

2017. jan. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
57%
Már volt kutyátok, nem tudtátok, hogy ilyen lesz... most komolyan mit vártál?? két gyerek sem egyforma!! Képzeld én 21 éves mindig volt mellettem kutya (vagyis nem vagyok kezdő kutyázás terén, de ő az első kimondottan saját kutyám), most egy fiatal németjuhászom van, mielőtt megérkezett utánaolvastam neten, könyvet olvastam stb. Nagyjából elterveztem, hogy mikor milyen szinten kellene lennie a kutyának. Hiába jártunk 12 hetes kora óta kutyaoviba, a kutyákkal való viselkedése valamiért félrecsúszott, ez van. De minden nap kemény dolgozok azon, hogy ezt megoldjuk, nem nyafogni kell, hanem csinálni!! Ha nincs pénz kutyasulira, állatorvosra, akkor inkább keressetek neki egy új gazdát, látszik hogy 1. lövésetek nincs a kutyanevelésről 2. nem vagytok felkészülve egy kiskutyára!!
2017. jan. 7. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
Eloszor is, nem ajándék volt, hanem bátyám fizetett érte. Es igen, tenyesztokrol hoztuk el. Ne engem hibaztassatok hogy koran hoztuk el. O volt felelőtlen hogy ilyen koran mondta hogy hozzuk el. Másodszor. Nem adjuk oda SENKINEK, ugyanis mar MI VAGYUNK NEKI A CSALADJA! EZEN NEM VITATKOZOK! Eppen ezert kertem tőletek tanácsot, hogy hogyan tudnam leszoktatni errol. Erre ti mitcsinaltok? Leszidtok. Most sokkal fontosabra kell a pemz emberek! Mindenki a kutyasulit ajanlja. De nem tudjuk kifizetni. Masra kell!!!! Csak olyan tanacsot kertem hogy !OTTHON! mitcsinaljunk vele hogy ne harapjon! Ilyen valaszokat kertem, nem lebaszast!! Tisztelet a kivezelnek. Azoknak ezuton is koszonom a valaszukat!
2017. jan. 7. 08:36
 14/26 anonim ***** válasza:
42%

Nem tudunk segíteni, kérdező. Te nem értesz a kutyaneveléshez, kutyaiskolára nincs pénz, ahol megtanítanának rá, nem vagyunk ott melletted, akkor hogyan segítsünk?! Azért az érdekes, hogy 250-300 ezer Ft volt berni pásztorra, de kutyaovira nincs, ami 1000-1500 Ft alkalmanként?! Normális minőségű kutyatápra van? Ha a szapis berni ne adj Isten diszpláziás lesz, és pl. 200 ezer lesz a műtétje, arra lesz?

Nem, nem tenyésztőtől van, ezt pontosan tudjuk, hiába írod az ellenkezőjét. Tenyésztő nem ad oda egy 5 hetes kölyköt, ez kizárt.


Egyébként hiába szólsz rá, mivel nem érti. Nem tanulta még meg, hogy mit jelent a rászólás. Mint már írtam, fizikailag kell megakadályoznod, hogy harapjon téged. Emellett sokat kell vele játszani, levezetni az energiáit, és nevelni folyamatosan.

2017. jan. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Igen, az egyértelmű, hogy a szaporító felelőtlen, viszont ti is azok vagytok, mert akkor nektek kellett volna hogy annyi eszetek legyen, hogy ilyen embertől nen hoztok el kutyát. Tudtátok is, hogy 5 hetesen korán van az elválasztás, akkor miért is kellett elhozni december 23-án? Miért nem lehetett legalább 8 hetes koráig várni? Ennyit arról hogy ki is a felelőtlen... Hiába vagdalkozol, ti is ugyanolyan hibásak vagytok.
2017. jan. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
34%
A kutya most 8 hetes, egy ekkora kutya nem tud agresszív lenni szerintem, ez nem agresszió, csak játék, minden kiskutya harapdál. Baromi félelmetes lehet az a morgás is :) Ugyanazt kell vele csinálni, mint minden kiskutyával, amiket itt már leírtak páran.
2017. jan. 7. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
Nem 150 ezer ft- ba került. 30ezer ft ba. De ha ti ezt jobban tudjatok.:D Nem kioktatasra volt szükségem. Koszonom szepen az utolsó kommentelonek. Vannak meg kedves emberek. :)
2017. jan. 7. 10:48
 18/26 anonim ***** válasza:
68%
30 ezerért tenyésztőtől nem kapsz kutyát, de 5-6 hetesen seXD De bizonygasd csak az igazadat... Buta vagy ilyen téren nincs mit tenni
2017. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Igen, tipikus szapis kutya-ár. Értsd már meg, hogy egy fajtatiszta kutya ára nem Ennyi. De úgy látom felesleges neked bármit is írni mert nem vagy hajlandó semmilyen tanácsot megfogadni, csak a saját igazadat hajtod, csak az a baj, hogy mindezt úgy, hogy fogalmad nincs az egész témáról, azt sem vagy hajlandó elfogadni, hogy NEM tenyésztőtől van a kutya, és nem is fajtatiszta. Tehát nem tudom akkor minek tetted fel a kérdést. Ha jót akarsz a kutyának, akkor keresel neki normális gazdát. Mi lesz ha előjön valami betegsége? (ami ugye szapis, szűretlen kutyáknál elég gyakori) akkor ki fogja fizetni az állatorvost? Vagy csak nézegetitek majd, ahogy szenved a kutya? Vagy kiírod hogy beteg a kiskutyám, mit csináljak? Megkapta már az első oltásokat, féreghajtót egyáltalán? Ha nincs pénzetek normálisan eltartani a kutyát, akkor le lehet mondani róla! Mert többet ártotok vele, ha maradékon vagy tescos kutyatápon tartjátok, neveletlenül, szocializálatlanul, csak mert nem vagytok hajlandóak kutyaiskolába vinni. Magától nem lesz jólnevelt egy kutya sem.
2017. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Hat bizony megkaptam 30 ezerért. Mivel ez a tenyésztő az ismerosunk. De mondom ha ti jobban tudjatok. :DD Az meg nem az en hibám h koran kaptuk meg. Ez itt Jászberény. 👐 Eleg is a kommentekbol. Megoldom a kutya nevelését. Ideinglenesen kell vska nekunk penz. De ez sem azt jelenti hogy most eheztetjuk, mert nincs pénzünk. Kesobb mar jobban tudunk ra költeni. Csak most nem aktuális. De ti hogy ertenetek meg.. :)
2017. jan. 7. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!