Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ambull 6 hónapos kutyámat...

Gryphon kérdése:

Ambull 6 hónapos kutyámat acana puppy large breed táppal etetem. Szerintetek adjak neki Cal-D-Phos tablettát? Kb 4 hós korig szedte, az állatorvos utasítására. Ő ugyan szedetné továbbra is, de nem tudom, nem lesz sok szerintetek?

Figyelt kérdés
Kölyökkutyánál 2-3 ttkg-onként 1 tablettát ír. Kb napi 8-9 tabletta lenne. Nálatok hogy van ez?
2017. jan. 6. 20:15
 1/7 A kérdező kommentje:
Néha olyan mintha az elülső lábai gyengébbek lennének
2017. jan. 6. 20:16
 2/7 A kérdező kommentje:
ja, és szerintetek váltsunk tápot? A doki szerint 1 éves koráig mehet.
2017. jan. 6. 20:23
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ambull, az az amerikai bulldog, ugye?


A táp jó minőségű, ezzel nem is lehet gond, max a túl sok fehérjével. Ha 30% fölött van a fehérjetartalom én személyszerint váltanék. Egyéb minőségi tápok: Happy Dog, Brit Care (és a valamivel gyengébb Premium), Josera. A nagytestű fajtáknál figyelni kell a fehérjére.


Nem tudom, pontosan mi ez a tabletta, de ha plusz kalcium van benne, akkor nem valami jó ötlet, nagyon könnyen el lehet szúrni az adagolást. Prémium táp mellé fölösleges. Valami ízületvédőt javasolnék helyette pl Glyco-Flex, Luposan, Sh-Ark stb. Ezek nem ártanak túlzott mennyiségben sem.

2017. jan. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom a fehérje mennyi gondot okozhat. Az állati fehérje semmit. a növényi..na az már igen, Az az amitől túlsúlyosak lesznek a kutyák, így a probléma halmozott.
2017. jan. 6. 21:58
 5/7 A kérdező kommentje:

Brit care-ről: Összetétel:


Bárányhús liszt, őrölt rizs, szárnyas zsír (tocopherols-al konzerválva), lazacolaj, természetes ízanyagok, rizs korpa, szárított cukorrépa zúzalék, sörélesztő, szárított tojás, Yukka Schidigera kivonat, szárított alma, ásványi anyagok, glukozamin hidroklorid, kondroitin szulfát, DL-methionine, L-lysine, mannan-oligoszachoridok, fruktooligoszachoridok, réz szulfát, pentahydrate, niacin, calcium pantothenate, folsav, cholin-chloride, biotin, A-vitamin, D3-vitamin, E-vitamin.

sztem 1 ft-ot nem adnék érte. ez minden csak nem minőség. állati fehérje szinte nuku. na ez a probléma. premium mi? :)

2017. jan. 6. 22:02
 6/7 A kérdező kommentje:

Happy dog:


Szárnyasfehérje* (23%), kukoricaliszt, kukorica, rizsliszt, szárnyaszsír, lazacliszt (5 %), burgonya**, cellulóz**, cukorrépa melasz (cukortalanított)**, napraforgóolaj, almatörköly** (0,7%), tojáspor, nátrium-klorid, élesztő**, kálium-klorid, repceolaj, tengeri alga** (0,15%), lenmag (0,15%), élesztő (extrahált)*, máriatövis, articsóka, gyermekláncfű, gyömbér, nyírfalevél, csalán, kamilla, koriander, rozmaring, zsálya, édesgyökér, kakukkfű, kagylóhús** (0,01 %), (száraz gyógynövény összesen: 0,14%).

(* szárított; ** szárított, részben hidrolizált).

ez is tele van növényi fehérjével, és kukoricával :)

de igazából mindegyik premiumnak minősített táp...sztem ez nem premium..

2017. jan. 6. 22:06
 7/7 A kérdező kommentje:
nem azért írom, hogy fikázzam, de az acanaval szemben elég silány mindegyik. nem nevezném őket premium tápnak..tele növényi fehérjével, liszttel és egyéb olyan anyagokkal ami nem kell a kutyának, nehezen, vagy egyáltalán nem emészthető. Visszatérve én is úgy gondolom, ahogy Te, és nem merek adni neki Cal-D-Phos tablettát...viszont az izületes cucc felkeltette az érdeklődésemet. Köszönöm a választ!
2017. jan. 6. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!