Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van-e valamilyen kötelezettség...

Van-e valamilyen kötelezettségem az állatorvos felé a chip számának lejelentésén kívül? Nem lehet boncolást kérni?

Figyelt kérdés

Ma reggel rengeteget szenvedve meghalt a kutyusunk. Tegnap reggel 3/4 8-kor még ugrabugráló, vidám kutya volt, 10 órára házhoz hívtuk az orvost. Alig bírt lábra állni, hányt. Lázas is volt. Méreg telken belül nincs. Kapott négyféle injekciót, gyógyszert.A doki szerint vírus. Nem javult. Reggel vért hányt, elvonult a kapu elé. Folyt a száján, fenekén a vér, sírt. 3, azaz három orvost hívtunk, kettő nem tudott sajna kijönni, aki kezelte, nem vette fel.


Summa summarum: a kutya nincs. Szerintünk ez nagyon nem vírus volt, de ha mégis, nem kéne tudni, hogy milyen vírus az, amelyik 1 nap alatt végez egy 50-60 kg-os kutyával? Esetleg nem lehet ránk is veszélyes?


2016. dec. 30. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Parvó volt. Fertőtlenítsétek az udvart és kb 4-5 évig ne tartsatok kutyát(gonoszul hangozhat, nem szidás vagy ilyen csak ez a vírus ennyi ideig él és minden kutyát meg fog fertőzni amit oda viszel)
2016. dec. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként de kérhettek boncolást. Milyen idős volt? Minden évben megkapta a kötelező és ajánlott oltásokat is? (Köztük a parvó ellenit)
2016. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen kérhetsz boncolást, szerintem ilyen esetben meg is csinálják. Ma se vette fel az az orvos, aki eredetileg kezeli? mennyi idős volt a kutyus?

Részvétem! :(

2016. dec. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne boncolást kérni? Szerintem kellene is, mert ez nagyon nem normális, hogy így haljon meg egy kutya.

A mi állatorvosunknál azt hiszem, higy olyan 15-20 e Ft körül van a boncolás. Egyszer láttam az árlistát.

De kérdezd meg az orvostól, aki volt nálatok!

Az, hogy a telken belül nincs méreg, semmit nem jelent. Mostanában mérgeztek meg egy kutyát a környékünkön. Telken belül náluk sem volt méreg...

Nagyon sajnálom a kutyátokat.

Egyébként csak a chip számot kell töröltetni az orvosnál, ill. ha az önkormányzatnál töltöttetek ki ebösszeíráskor papírt a kutya adataival, akkor náluk is kellene szólni.

2016. dec. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Bernáthegyink januárban lett volna kétéves. Természetesen megkapta az oltásokat. Rendszeresen látta orvos. Kizárólag minőségi tápot kapott, hatalmas udvar és rengeteg szeretet vette körül. Egyszerűen nem tudok másra gondolni, minthogy mennyit szenvedett. Meg, hogy mit tudtunk volna még tenni...


Mivel és hogyan fertőtlenítsük az udvart? Nem lehet, hogy mégis megmérgezte valami kegyetlen idióta? Mit érez, aki ilyet tesz?

Hétszer hívtam a dokinkat, igaz, mondta tegnap, hogy szabin lesz, de azért tanácsot adhatott volna.

2016. dec. 30. 10:14
 6/18 A kérdező kommentje:

Utánanéztem a parvovírusnak a neten. Azért az megnyugtató, hogy emberre ártalmatlan. A kisebbik gyermekünk hároméves.

Aranyosak vagytok, hogy írtatok.

2016. dec. 30. 10:29
 7/18 anonim ***** válasza:
68%
Azt tehettétek volna, hogy fogjátok és beviszitek egy állatkórházba. Persze ilyenkor jönnek a kifogások, 50 kilométerre nincs semmi a környéken, nincs autó, vad a kutya, nincs pénz, stb. De ha mindenhonnan folyik belőle a vér akkor a telefonálgatás mit sem ér...
2016. dec. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden oltást megkapott, akkor nem parvo... Én arra tippelnék, hogy valaki megmérgezte. :/

Boncolást lehet kérni. Általában az olyan rendelőkben vállalják, ahol műtétet is végeznek.

Ha az állatorvoshoz beadjátok az oltási könyvet, ők elvégeznek minden ilyenkor szükséges adminisztrációt. Meg kell tőlük kérdezni, de nálunk az önkormányzat felé is lejelentik.

2016. dec. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha majd szeretnetek ujra kutyust nezessetek meg parvo volt e. Nekem a kutyam tenyesztoje mondta hogy a tenyeszetekben ez az a szo amit ki se mondunk, mert csak langszoroval, ujrameszelessel stb. Pusztithato ki pl. Egy garazsbol ha ott tratjak a kutyusokat, de udvarban sok ev utan is kiashatjak a kityak mert lemegy a foldbe is...
2016. dec. 30. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sem parvo, ha az oltások megvoltak. Kérj bolcolást, én is mérgezésre tippelek.
2016. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!