Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdő kutyatartóknak mit...

Kezdő kutyatartóknak mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Soha életemben nem volt még kutyám, de mostanában egyre többet gondolok rá, hogy jó lenne egy négy lábu társ, főleg a közepes testü kutyák tettszenek, vagy kisebbek, pl tacsi. Ha szeretnék tacsi, honnan érdemes beszereznem? Mivel etessem? Bent is lakhat de kert is van,mi a jó neki? Mekkora a mozgás igénye? Milyen felszrelés kell? Ivartalanítassam? Milyen betegségek ellen kell oltás?

2017. jan. 11. 08:29
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Szerintem egy kutya még jót is tenne neked, csak jól kell választani!


Egy felnőtt, lustább, passzívabb kutya ideális lenne. Menhelyeken és alapítványoknál érdemes érdeklődni és kifejezetten ilyen jellegű kutyát keresni. Passzív alatt azt értem, hogy nem izgul rögtön fel ha más embert vagy kutyát lát :D

2017. jan. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, idősebb kutyit is szivesen befogadnák, nyilván olyat amit ajánlanak nekem, minden kutyus megérdemelné hogy szeressék.
2017. jan. 11. 15:35
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj a hozzád közel lévő menhelyeknél. Kizártnak tartom, hogy ne tudnának egy olyan kutyát ajánlani neked, aki fél óra sétával is beéri. Ha még a kertben is foglalkoznál vele, akkor meg szerintem nagyon boldog lenne nálad egy kutya. Gondolj bele, hogy együtt lennétek egész nap! Ez minden kutya álma :)

Egy zsúfolt helyről átköltözhetne hozzád és lenne saját gazdija, akihez ragaszkodik.

Neked is jót fog tenni. Idővel talán többet is fogsz tudni vele sétálni.

Ha tényleg szeretnél egy kutyát, ne hagyd magad lebeszélni.

2017. jan. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem semmi akadálya a kutyának (ezt előző kommentben is írtam). A menhelyen mindenféle kutya van kapásból szerintem 5-10 kutyát tudnak neked ajánlani (menhely méretétől függ). Még mindig 1000x jobb dolga lenne veled napi félóra sétával és kertben foglalkozással és egésznapi együttléttel, mint bármilyen menhelyen egy zsúfolt, hideg, hangos menhelyen. Melyik megyében laksz?
2017. jan. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Budapesten lakok, nyugis kertvárosi rész. Még az illatos uti gyepire is gondoltam, mert ott altatnak is sokat;(
2017. jan. 12. 08:09
 26/28 anonim ***** válasza:
Nem rosz ötlet, mondjuk én a menhelyet a te esetedben azért javasolnám jobban, mert ott van időd megismerni a kutyát (akár több héten keresztül kijársz hozzá egy egy kicsit)+ a gondozók is jobban ismerik a kutyáikat, így biztos, hogy olyan kutya kerül melléd, akivel összhangban vagytok. Ellenben az illatosúton bemész és hozod, ott nem ismerik annyira a kutya viselkedsét. Nagyon jó dolog, hogy gyepiről szeretnél kihozni kutyát, de mi van akkor, ha az amint kikerül energiabombává válik?
2017. jan. 12. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek a 26-ossal. Mivel neked mindenképpen egy nyugisabb, kisebb mozgásigényű kutyára van szükséged, csak olyan helyről volna érdemes hoznod, ahol ismerik a kutyát. Én leginkább azt ajánlanám, hogy olyan kutyust vegyél magadhoz, aki ideiglenes befogadónál él. Az ideiglenes gazdi együtt él a kutyával, így van lehetősége megismerni.

Vagy ha meg tudod oldani, akkor kijárhatsz ismerkedni a kutyákkal a menhelyre, csak nem tudom, hogy ez mennyire kivitelezhető a problémád miatt.

2017. jan. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy erre felhívtátok a figyelmem, igaz pl a noéban jól ismerik a kutyikat, nem adják ki csak úgy bárkinek, ott biztos segítenek nekem, csak hát sajnálom a gyepis kutyákat, de valóban ott futószalagon vannak csorik ezért nincs idejük rendesen megismerni a természetüket. (Szegények) ;(
2017. jan. 12. 09:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!