Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnék hozzászoktatni...

Hogyan tudnék hozzászoktatni egy 9 hónapos kutyát nyakörvre és pórázra?

Figyelt kérdés

2017. jan. 14. 19:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően ráteszed, és viszed, majd megszokja :)

Ha konkrét probléma van a dologgal, akkor írd le, és azt is, hogy mivel próbálkoztál eddig, és mi volt a kutya reakciója.

2017. jan. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hámmal volt probléma, vagyis amikor azt ráraktam akkor úgy a hasát felhúzta, azért gondoltam, hogy inkább megpróbálom ezt. Lehet h rossz emléke volt a hámmal és azért...
2017. jan. 14. 20:30
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha az is volt, nem nagyon kell vele foglalkozni. Ritka az olyan trauma, amit ne lehetne nagyrészt annyival elintézni, hogy nem veszel róla tudomást :) Ha látja, hogy ez jó dolog, mert sétát jelent, gyorsan megszereti majd. Valószínűleg eleve csak fura neki, mert új.

Sajnálni nem szabad, meg tutujgatni se. Jutifalat mehet, kedves noszogatás, kis pórázrántás is, könyörgés viszont nem. Dicséret pedig mindig legyen, és mindig akkor, amikor szépen sétál, nem akkor, amikor már húz vagy befékezett. Utólag nem ér már semmit :)

2017. jan. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%
Nekem is van egy kutyám ő se szereti az ilyen dolgokat. Mikor sétálni viszem mindig le akarja rágni magáról a hámot. Egy idejig ezt fogja csinálni de aztán megszokja.
2017. jan. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld kéz. :)
2017. jan. 15. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!