Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiperaktív kiskutyával lehet...

Hiperaktív kiskutyával lehet valamit kezdeni? Féltem.

Figyelt kérdés
van egy tacskókeverék kiskutyánk, de alkatilag tiszta tacskó, most 9 hónapos. rendkívül hiperaktív és ugrálós fajta, hatalmasakat szökken állandóan mert ölbe jönne, felágaskodik stb. rengeteget mozog. lépcsőzés annyira nem fenyegeti mert kertes házban él síkvidéken, de olvastam a tacskóbénulásról, meg arról a dologról hogy a lábukban az egyik csont lassabban nő és abból is baj lehet azóta folyton ez jár az eszemben hogy ezzel a hiperaktívságával ha tényleg ilyen marad csak idő előtt kikészíti az ízületeit :( olvastam példákat ahol konkrétan nyugtatót írt fel állatorvos kutyáknak, ehhez se pénzem se kedvem nem lenne, nagyon szeretnivaló kiskisutya és családcentrikus
2017. jan. 14. 20:36
 1/4 anonim ***** válasza:
12%
Hagyjuk már ezeket a baromságokat. Ha nem lesz semmi baja akkor is előbb kinyiffan, mint te, mert a kutya nem él addig, mint egy ember. Ha nem tudod elfogadni ne tarts állatot, de nonszensz, hogy egy teljesen egészséges kutya miatt is aggódsz, ami ráadásulk kiskutya és normál állpota, hogy aktív.
2017. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Mennyit foglalkozol vele? Le van fárasztva?
2017. jan. 14. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Én tacskóm is hiperaktív, ugrál, szökken, kerítésen mászik át. Elején én is gondolkoztam, hogy mit lehetne tenni, mert elvileg nem jó a gerincüknek az ugrálás, de most mit csináljak? Nem kötözhetem le. Ilyen és kész.

Már majdnem 4 éves, ugyanolyan aktív mint régen, és tökéletesen elvan.

2017. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Azert a tacsko vadaszkutya, nem pluss. A vadasz sem kezben viszi oda a rokahoz. Nyilvan ne eroltesd tul, de ameddig magatol mozog ennyit, nem kell aggodni.
2017. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!