Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Berni pásztor vagy Hovawart?

Berni pásztor vagy Hovawart?

Figyelt kérdés
Szeretnénk egy kutyát! Elsősorban házikedvencnek (kisgyerek mellé),de őrizze a területét is ! Kan nemű kutyát szeretnénk ! 3-4 óra séta-futás,apportirozás! Akinek van/volt ilyen kutyája neki milyen tapasztalatai voltak,mennyi eledelt kell neki biztositan/nap? És szuka vagy kan kutyát ajánlanátok gyerek mellé? Köszönöm a választ!

2017. jan. 14. 21:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A hovi kemény munka kutya. Nem éppen az ideális első kutya

Sőt tapasztalat kell hozzá


Egyébkénk gyönyörű odaadó és ragaszkodó kutyák. Védeni fogja a házat és szeretni a gyerekeket. De kisgyermekes családokba nem igazán ajánlom.


A berni szerintem megfelel nektek. "A családi kutya"-ként emlegetik errefelé. A kisgyerekek gyomrozását jobban tűri mint a hovawart. De nem fogja őrizni a házat. Max. Halálra szeretgeti a betörőt. De nagyon okos és hűséges. A kedvenc fajtám 😍

2017. jan. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a berni a kedvenc fajtám, első kutyám is az volt.

Nagyon jó családi kutya, szereti a gyerekeket is, max. attól kell tartani, méretéből adódóan, hogy véletlenül fellöki őket. Őrzésre annyira nem alkalmasak, csak jelzésre, nagy, mély hangjuk van, úgyhogy, ha valaki be akar menni, azt meghalljátok, az biztos. Az enyém olyan volt, hogy a kerítést majdnem kidöntötte, úgy ugrott neki, ha pl. postás jött, de ha már bent volt valaki idegen az udvaron, akkor csak jó nagy távolságból, merte ugatni. Persze biztos kutya függő is.

Nem olyan nagy sportos kutya, az enyém pl nem nagyon szeretett apportírozni, úszni viszont annál inkább, de azért figyelni kell, hogy nehogy elhízzon, mert nagyon falánk kutya, és szeret lustálkodni.

2017. jan. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A berni nem hazorzo de ugatni ugat ha jon valaki. A gyerekeket viszont imadja.
2017. jan. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Landseer is szép nagyon, álom kutyám. Nézéttek meg. Remek terméeszete van, első kutyának is ajánlott.
2017. jan. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Berni pásztort javaslom enis Nektek!

Nagyon baratsagosak, okosak, szepek, es szereti a gyerekeket!


(Kiskoromban 2bernink volt, sajnos a hulye allatorvos miatt meg is haltak. :(

Az egyiknek begyullad a mehe, nem tudta megmenteni.. Utana majdnem pszhichologushoz kellett engem vinni, mert annyit sirtam utana, nem birtam feldolgozni a halalat. Szuleim ugy dontottek, kapok egy masikat, beszeltek is ugyanazzal a tenyesztovel ahonnan az elozot hoztak, es pont volt egy alom amibol 1hetre ra ellehetett hozni egy masikat..

Nyaron kint teregettunk a kertben, o meg kis jatekos fiatal (3eves) volt, es jatekbol leszedett a szaritorol egy zoknit, amit le is nyelt. (Nem ehezett!!!!)

Persze mi ezt nem tudtuk, hivtuk az orvost, miutan nem volt etvagya, aki hogutaval kezelte...

Miutan romlott az allapota, kerestunk egy masik orvost, aki felvagta, es ekkor derult ki, hogy egy zokni volt a ludas.. Sajnos nem tudta megmenteni, kivolt lukadva a bele.. Es ilyen allapotban rohangalt ki mindig elem, egy hangja nem volt, turte a fajdalmat szerencsetlen.. Ezt csak azert irtam le, hogy mi hogy jartunk veluk egy barom orvos miatt..


Hazorzonek tenyleg nem a legjobbak.

2017. jan. 16. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
91%
Bernim van. Remek házőrző és a gyerekekkel is barátságos. Macskákat is szereti, volt már hogy egymás mellett szundítottak el. :) Figyeli a gazdáját és hozzá igazodik. Én minden este nyugodtan alszom, mert tudom hogy amíg ő van az udvaron, addig senki nem jön be.
2017. jan. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!