Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya egészségére mennyire...

A kutya egészségére mennyire van hatással, ha fele részben kenyérrel táplálják?

Figyelt kérdés
(Ételmaradékba áztatva.)
2017. jan. 16. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Moslék. Még a tésztának is nagyobb a tápértéke és egészségesebb mint ami az első mondatomban szerepel. Szerintem még disznónak sem nagyon való.
2017. jan. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó minőségü tápot adj neki zömében, ha jót akarsz neki.
2017. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
A gyomra tele lesz, de jót nem tesz neki. A kutya ragadozó állat, semmi szüksége kenyérre.
2017. jan. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Öreg korára ki fognak hullani a fogai

El is hízhat


Legjobb megoldás a kutyatáp, maradékból csak a hús

(télen ritkán szokott kapni zsíroskenyeret mert nem árt neki a hidegben egy kis zsírt felszedni, de ettől a pár alkalomtól még nem lesz baja)


ha jó idő van egész nap rohangál amúgy is az udvarban, tiszta izom a kutyánk :D

2017. jan. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején egy barátomék kutyája hét éves volt: gyerekfejjel hüledeztünk, milyen öreg kutya, már HÉT éves! Bicegett, loncsos volt, talán vaksi is szegény Cézár.

Ma 12-13 éves kutyán még költséges műtétet hajtanak végre, mert akár három-négy évvel meghosszabbíthatja az életét!

Nem a kutyák lettek ellenállóbbak, hanem felfogták a gazdák, a táplálkozás, az életkörülmények megfelelő szinten tartása megduplázhatja az állat egészségben töltött életét!

A kutyának nem való emberi ételmaradék, azon legfeljebb vegetál.

Ha nem tudod megfelelő minőségű étellel ellátni, valószínűleg az orvosi ellátása, ápolása is problémát jelent. Kérlek, ne haragudj, de azt javaslom, fontold meg: keress neki olyan gazdát, aki ezek megadásán túl szeretni is fogja, és add át neki, mindenki jobban jár ezzel.

2017. jan. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem tesz jót neki. Káros, haszna semmi, az emésztését tönkrevágja az ilyen etetés hosszabb távon.

Miért kellene egy kutyát, ami ragadozó állat, kenyérrel táplálni?! Nem is értem. A nyulat meg hússal?!

Ételmaradékra sincs semmi szüksége.

Hússal, némi zöldséggel, vagy jó minőségű száraz táppal (értsd: magas hústartalmú, lehetőleg gabonamentes) kell etetni egy kutyát.

2017. jan. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az mondjuk egészen biztos, hogy a kutyának nem csak húsra van szüksége, hanem sok növényi anyagra is, sokkal többre, mint a macskának.


Azt nem tudom, miből gondolja bárki is, hogy az én kutyámról van szó, semmi ilyent nem írtam.

Egy rokonom tartja így a kutyáit, nem túl sok pénzből élnek.

A kenyér mellett legolcsóbb típusú száraz kutyatáp van még az ételbe keverve.

Különben elég jól néznek ki, kicsit soványak talán, de szépek és mozgékonyak. Ill. már csak egy, mert a nagy testű öreg eb nemrég kb. 12 éves korában feldobta a bakancsot.

Konkrétan, a nagy mennyiségű élesztős gabonaszármazék miatt kérdeztem.


Egy másik, kimondottan jómódú ismerős meg főleg rizzsel eteti a kutyáit, mert kutyaszakértőnek tartja magát (mint itt a többség :) na azok kimondottan kövérek.

2017. jan. 16. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!