Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hallottatok már ilyet?!...

Hallottatok már ilyet?! Tegnap kullancsot találtunk?

Figyelt kérdés
Nem kérdezem, mondom: a kutya fülében, ahol a legrövidebb a szőr, egy minidudort éreztünk, széttúrjuk a szőrt, hát egy icipici segg állt ki onnan. Ez a harmadik alkalom 8 év alatt, a másik kettő sokkal nagobb volt, nyáron jöttek, és a leghosszabb nyakszőrébe bújtak. Nem arról volt szó, hogy mínuszokban ezek a dögök nem aktívak? Mifelénk egyszer sem volt még nappal sem melegebb 0 foknál, havazott is, erre tessék... Most dúrom a szőrét ész nélkül, ez meg vigyorog, mert élvezi. Becsepegtettem kullancsriasztóval is, bár eddig úgy tudtam, hogy télen nem kell. Hát csak szólok mindenkinek, aki velem együtt rosszul tudja, hogy vigyázzatok, ezek a r0hadékok mínusz három fokban, hóban is támadnak.
2017. jan. 16. 18:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó tudni, egy ideje nem cseppentettem kullancs riasztot
2017. jan. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Nálunk pont ezért van egész évben Kiltix nyakörv rajta... ezek a kis dögök nagyon szivósak
2017. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

állatorvosok szokták javasolni, hogy télen is legyen valamilyen kullancs elleni védelem az enyhe telek miatt


bár az elég furcsa, hogy a most viszonylag hosszabb száraz hideg ellenére mégis aktív volt az a kis dög...

2017. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes, hogy ilyen mínuszokban kullancs túlél.
2017. jan. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

" Télen is vannak kullancsok!



A legújabb kutatások szerint, tévedés, hogy télen a kullancsok elpusztulnak! A zord téli időjárás ellenére, a hótakaró alatt a talajban gyakran plusz fokok vannak, a kullancsok pusztulásához viszont több napon át tartó -20 Celsius fok alatti talajhőmérséklet szükséges, ami térségünkben igen ritka. A globális felmelegedés okán, a téli kemény fagyok hiánya miatt jelentős számban túlélnek a kártevő ízeltlábúak, köztük a kullancsok is. "

2017. jan. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 csaba1974 ***** válasza:
Hát ritkán előfordul még ilyen mínuszokban is a kullancs sajnos !!De ez azért nem gyakori !!Persze 1 is tud bajt okozni!! Na és egyébként nem pusztul el az összes kullancs a tartós fagyokban sem!! Csak nem aktívak és hát azért nem mind éli túl!!! Azért jó odafigyelni!! Bár én a borderem bundájában nem igen találom meg még nyáron sem !! :-(
2017. jan. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!