Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért agresszív a frissen...

Miért agresszív a frissen ivartalanított kutyám a másikkal?

Figyelt kérdés

A műtét kedden volt. Azelott sosem volt agressziv. Azota mar tobbszor szet kellett csapni koztuk mert az ivartalanitott vicsorogva morogva megy neki a masiknak...


Mondjatok hogy ez csak amiatt van hogy erzekenyebb a kutya a seb miatt vagy ilyesmi mert lecsapom meg egyszer nekimegy a masiknak.


Ja. Ok nelkul. Elobb pl 2 m-re voltak egymastol mikor neki ment a masiknak aki azonnal meg is adta magat.


Sosem csinalta ezt koraban.



2017. jan. 16. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
64%
Irigy a kutya a másik herejire? XD
2017. jan. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ok ez poennak jo mar en is mondtam neki hogy nem.kell irigykedni. 😀 de komolyan erdekel mi baja lehet?!
2017. jan. 16. 20:38
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sérült, beteg kutyáknál ez előfordul. Féltik magukat, emiatt érzékenyebbek. Gyakori, hogy a másik kutya felé is bizonytalanabbak, ami sokszor agresszióban nyilvánul meg. A helyedben én még várnék egy hetet, két hét alatt rendbe kellene jönnie a sebnek. Addig is nyilván tiltsd ezt a viselkedést, de én nagyon drasztikus büntetésekbe nem mennék bele még, legfeljebb csak akkor, ha a rászólásod ellenére sem hajlandó leállni.
2017. jan. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Remelem abbahagyja par nap mulva... kezdem.felteni a masik kutyust. Meg szerencse ha nem vagyunk itthon rajta van a tolcser abban sokmindent nem tud csinalni...


De csori masik kutyank nem erti mi vam az imadott 'tesojaval'

2017. jan. 16. 20:43
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg rangsor problémák miatt is csinálhatja. Most, hogy ivartalanítva van, megváltozik a helye a rangsorban, es valoszinunek tartom hogy igy akarja a másik tudtára hozni hogy attol, hogy nem ivaros meg igenyt tart az első helyre a rangsorban. A másik persze valószínű alapbol nem domináns tipus, azért nem erti mi van a haverjával, aki viszont frusztrált attol, hogy ""hivatalosan az ivaros kutya all felette, ezt pedig nem hajlandó elfogadni.

Persze lehet hogy tulgondolom a dolgot, valoszinubbnek tartom en is hogy a műtét miatt félti magát jobban, mindenesetre tiltsd ezt a viselkedést permanensen, sajnos igy több odafigyelest igényel a szitu.

Remélem hamar begyógyul a sebe es visszaáll minden a normál kerékvágásba ☺

2017. jan. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszi. Hat a masik is el fogja hagyni a golyoit. Bar ha ma tenyleg beleszaladtam abba a trafiba akkor kicsit kesobb mint terveztem 😝
2017. jan. 17. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!