Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a hozd vissza játékot?

Figyelt kérdés
Szeret labdázni meg vissza is hozza. De nem köpi ki hanem ki kell venni a labdát a szájából. Ha utánanyúlok akkor elfut aztán addig incselkedik, addig ugrál amíg ki nem vesszik a szájából és eldobjuk. Már próbáltwm úgy hogy leültettem nyújtottam a kezemet hogy köpd ki, engedd el. De elfutott. Mit csináljak szerintetek?

2017. jan. 18. 18:11
 1/4 anonim ***** válasza:

1 Nem futsz utána, ha nem adja vissza, akkor vége a játéknak.

2 Megtanítod az "ereszd/hagyd" parancsot. Jutifalat a kézbe, amikor valami a szájában van, akkor kiadod a parancsot, meglengetve előtte a kezedet, ha nyúl a falatért -tehát elengedi, amit addig tartott- akkor nagy dicséret. Ezt ismételd, míg megérti és megtanulja, hogy mit akarsz azzal a szóval tőle.

2017. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne hagyd magad az incselkedésnek,nyilván valóan nem te irányítod a játékot.Ha már alapvetően visszahozza,akkor nem lesz nehéz dolgod.Egyszerűen csak várj,amíg leteszi.Ne nyúlj felé,ne beszélj,csak várj.Akárhogy produkálja magát,ne foglalkozz vele.Ha végül(akár 10 perc múlva) leteszi,mert megunja,akkor dicsérd meg,és dobd el neki megint.Jutifalit is használhatsz,de egy labdamániás kutyának az újbóli eldobás szerintem épp elég jutalom.

Ha eleinte mondjuk nem melletted teszi le a játékot,de leteszi,akkor is dicsérd meg,egy idő után ki fog alakulni,hogy a közeledbe rakja,ha tudja,hogy utána eldobod,ami nagyon jó dolog.


Plusz megjegyzés,hogy ne csak visszahozasd vele a labdát.Néha kergesd meg egy kicsit,és csak utána kérd,hogy tegye le.Így lehet,mégjobban fogja élvezni a játékot,és a vezérségedből se veszítesz,ha végül úgy is tied lesz a játék.

Kutyaneveléssel kapcsolatban pedig olvass el pár könyvet,vagy járjatok kutyasuliba,mert látszik,hogy nem vagy még túl tapasztalt.

2017. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A kergetőzést élvezik a kutyák, viszont ezzel csak egyre nehezebben fogod tudni megtanítani neki, hogy adja oda a labdát.

Hátrálj előle, úgy hívd magadhoz. Kajával vagy másik labdával cseréltesd le.

2017. jan. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Tanítsd jutalom falattal. Nem is értem hogy nem jutott eszedbe. Amikor visszahozza, odatartod elé a kezed a falattal, kiköpi, mondod hogy "kérem" felveszed a labdát és odaadod a falatot. Ezt sokszor megismételve összefogja kapcsolni a dolgokat és egy idő után már jutalom falat nélkül is megy majd.
2017. jan. 19. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!