Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kevés ez az idő a kutyára?

Kevés ez az idő a kutyára?

Figyelt kérdés

Ritkán sétáltatom a kutyát, nem szeretem a kutyásokat felénk. A kutyám ma elkezdett az egyik kutyával játszani,én meg a gazdival beszélgetni. Mondja, hogy régen látott, kérdezte mennyit járunk a parkba mondtam hogy heti1. Nem is vágyik a kutya, elvan a szomszéd kutyával.

Utána kérdezte sulizunk-e, mondtam, hogy nem. Aztán kérdezte mennyit játszom vele, mondtan, hogy napi szinten fél-1 órát kb es hétvégén többet.

3 lakásos társasházban élünk, zömében kint a kutya, ahogy a szomszédé is. Munka,egyetem mellett ennyi időm van. Ha nem lenne jó a kutyának azt jelezné, nem?



2017. jan. 18. 22:08
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Nagyon sajnálom a kutyádat. Igaz, hogy van egy szomszéd kutya, de te se lennél elégedett, ha egész életedet a házadban kellene töltened, mondván hogy neked is van szomszédod...

Én suliba járok, dolgozom is heti 3x, mégis elviszem a kutyámat sétálni napi 40-70percre. Ha otthon vagyok, beengedem a házba, játszok vele, tanítgatom amikor csak ráérek. Sokat beszélek hozzá, megdícsérem stb.

A kertben egyedül halálra unná magát, napjainak fénypontja a postás megugatása lehetne...

2017. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem manapság túlértékelik azt az időt amit kutyázással kell tölteni. Mármint én megtudom érteni ezt is mert imádok a kutyusommal lenni, de az előző kutyáinkat figyelembe véve nem lesz semmi bajuk attól ha kevesebbet foglalkoznak velük. Kinti kutya volt mindkettő, igaz sokat voltak a garázsban ahol apa irodája van, volt hogy bent voltak nála, volt hogy nem. Egyiküket se idomítottuk, nem volt kutyaiskola (azért a nevükre hallgattak meg füttyszóra mindkettő rohant egyből) Esténként egy km-es séta volt, ha volt. De miután ideépültek a kerítés nélküli szomszédok, meg a (második)kutyus hosszan betegeskedett diszpláziában, inkább elmaradt. Mindkettő kiegyensúlyozott, jó ház örző, ragaszkodó, gyerek szerető, boldog kutyus volt. A jelenlegi kutyánk már nagyon sok parancsszót tud, rengeteget foglalkoztam/foglalkozok vele. Reggelente labdázni szoktunk. Igazából nem veszem észre, hogy ő eltérőbb/jobb kutya lenne jellemben/viselkedésben a több foglalkozás után mint az elődjei, pedig ugyan az a fajta.
2017. jan. 19. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valaki nem tud 4-5-6 órát a kutyájával foglalkozni nem rosz gazda... 2 suli mellett nekem sincs ennyi idő rá. Amikor egyedül vagyok otthon beengedem magamhoz, napi 2 órát foglalkozok vele átlagban. Hétvégén többet+ hétvégén van 2 kutyasuli.
2017. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jó gazdi vagy.Ha kutyád nem rombol,nem izgága nagyon,akkor elég.Sétálni,legalább fél órát vihetnéd minden nap,de legalább 2 naponta.Ha ennyit megteszel,már is jobb gazda leszel a kutyatartók nagy részénél
2017. jan. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem kölyök kutyám van sok szabadidőm volt nagyon szerettem volna kutyát,közben lett másik munkahelyem is így a szabadidő lecsökkent.Reggeltől estig dolgozom ennek ellenére próbálok mindent megtenni.Hazamegyek este 6 vagy 9 váltózó,az az első hogy indulás séta+futás,hazaérve kis játék és tanítás.10-11 mire ágyba kerülök,másnap hajnalba kelés.Akkor megetetem kiviszem stb..Vasárnap pedig sok játék és nagy séta(lassan kutyasuli).Eléggé nyúzott vagyok a munkahelyen de ha bevállaltam most már nincs visszaút.Nem mellesleg a kevés alvás mellett mégis feltölt a kutya.
2017. jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!